0
Sreda 02.02.2011.
19:35

Partizan i Zvezda remizirali u prijateljskim mečevima

Fudbaleri Crvene zvezde igrali su večeras bez pobednika 1:1 sa B timom ukrajinskog Šahtjora, dok je Partizan odigrao istim rezultatom protiv ekipe Toronota.

Strelac sa bele tačke za Zvezdu - Vladimir Bogdanović

Fudbaleri Crvene zvezde igrali su večeras bez pobednika, 1:1 sa B timom ukrajinskog Šahtjora.

Meč je odigran u turskoj Antaliji na pripremama "crveno-belih" za nastavak sezone u Superligi Srbije. Zvezda je povela u 14. minutu golom Bogdanovića sa penala. Prethodno je dosuđen penal za "crveno-bele", pošto je jedan igrač Šahtjora igrao rukom. Beogradski klub je do kraja prvog dela meča imao još nekoliko šansi, ali Kadu nije uspeo da se upiše u listu strelaca. Ukrajinci su u prvom poluvremenu imali dve šanse, ali su fudbaleri uspeli da se odbrane.

Šahtjor je izjednačio na početku drugog poluvremena golom Zajkaša, koji je iskoristio grešku golmana Bajkovića i Ninkova i poslao loptu u mrežu. Do kraja meča nije bilo promene rezultata.

Crvena zvezda je meč počela u sledećem sastavu:

Stamenković, Mikić, Adi, Tošić, Ignjatijević, Bogdanović, Mijailović, Koroman, Kadu, Perović, Borha, a igrali su još Bajković, Ninkov, Đorđević, Ćosić, Reljić, Isah, Binić, Evandro, Jevtić, Kaluđerović, Lazović.

Poravnao rezultat Nemanja Tomić

I fudbaleri Partizana i Toronta igrali su danas bez pobednika 1:1 u prijateljskom meču u turskom Beleku.

Ovo je bio drugi meč Partizana na pripremama u Turskoj. Toronto je poveo već u šestom minutu pogotkom Nana Antakora. "Crno-beli" su mogli da izjednače u 18. minutu, ali je Tagoe pogodio stativu. Partizan je u nastavku meča propustio prilike preko Babovića u 25. i i Tomića u 31. minutu. Toronto u 34. minutu nije iskoristio penal, pošto je De Rosario pogodio prečku. "Crno-beli" su izjednačili u 39. minutu, pošto je Tomić iskoristio penal.

Partizan je u drugom poluvremenu najveću šansu za postizanje gola ima preko Tomića, koji je u 62. minutu pogodio stativu iz slobodnog udarca. Bogunović je u 88. minutu poslao loptu u mrežu Toronta, ali su sudije poništile gol zbog ofsajda.

Partizan je u prvom poluvremenu igrao u sledećem sastavu:

Stojković, Miljković, Savić, Krstajić, Lazevski, Medo, Babović, Tomić, Ilić, Tagoe, Adija. U drugom poluvremenu za "crno-bele" igrali su: Živković, Rosi, Jovanović, Stanković, Kizito, Ilić, Petrović, Smiljanić, Kuško, Šćepović, Tomić.

Napredak Partizana i Zvezde na IFFHS listi

Fudbalski klub Partizan trenutno se nalazi na 84. poziciji na najnovijoj listi Međunarodnog instituta za fudbalsku istoriju i statistiku (IFFHS). Partizan je u odnosu na prošlomesečnu listu napredovao jedno mesto. "Crno-beli" su sakupili 135 bodova.

Crvena zvezda je napredovala za pet mesta i sada se nalazi na 304. poziciji. Beogradski klub deli ovo mesto sa ekipom Zrinjski i iranskim klubom Sanat. Sve tri ekipe su sakupile po 71 bod. Subotički Spartak je napredovao za dva mesta i nalazi se na 312. poziciji sa 70 poena. Subotičani ovo mesto dele sa još sedam klubova.

Prvo mesto drži milanski Inter sa 312 bodova, ispred Barselone koja je osvojila 292. Bajern je pao na treću poziciju sa 278 poena.