0
Ponedeljak 28.01.2019.
19:13 >> 19:15h

Pobeda Zvezde u prvoj proveri u Antaliji

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Nordhauzen sa 2:0 (2:0) u prvoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Antaliji.

twitter.com/crvenazvezdafk
Startnih 11 crveno-belih na današnjem meču

Vladan Milojević je i ovaj put, kao i na utakmici u Pafosu, odlučio da podeli minutažu i da dva tima odigraju po poluvreme protiv člana nemačke regionalne lige.

Utakmicu su počeli:

Borjan - Hajdin, Savić, Babić, Rodić - Jovičić, Jovančić - Ben, Marin, Jirka - Pavkov.

Erik Jirka je odmah demonstrirao neverovatnu brzinu, odlično je probio po levom krilu, lopta nije došla do Bena, ali se iz drugog plana prikrao Stefan Hajdin i sjajnim šutem pogodio gornji levi ugao. Posle samo četiri minuta bilo je 1:0 za crveno-bele.

Ben i Marin su bili zaduženi za ofanzivne zadatke, a istakao se i talentovani Jirka, koji je bio nezaustavljiv po levom krilu. U dva minuta je napravio dve prilike, prvo ga je Rodić fantastično proigrao, a Slovak je dodao do Jovičića koji je nešto slabije šutirao, da bi zatim Marin na pas brzonogog novajlije prebacio loptu preko prečke.

Pokušao je i Pavkov glavom na centaršut Hajdina sa desnog boka, i bio je malo neprecizan, da bi crveno-beli sa 2:0 poveli u 28. minutu. Rodić je u nastavku akcije posle kornera odložio loptu do Jovičić koji je snažno šutirao sa više od 20 metara i lopta je uz nespretnu reakciju golmana Uliga završila u mreži.

Kako se bližio predah, tako je i opadao ritam utakmice, uz kontrolu igre Zvezdinih fudbalera.

Trener Milojević je u pauzi zamenio sve igrače, pa su u nastavku na terenu bili:

Popović - Gobeljić, Stojković, Milunović, Terzić- Milijaš, Čaušić- Jevtović, Ebisilio, Simić- Joveljić.

I upravo se talentovani napadač Joveljić stakao u dva navrata, ali ga gol nije hteo. Najpre je iskosa sa desne strane šutirao u dalje ugao, ali je golman Nordhauzena sačuvao mrežu, da bi u 69. minutu posle akcije Jevtovića i Gobeljića petom poslao loptu malo pored stative.