0
Subota 22.01.2011.
15:46 >> 20:59h

Het-trik Berbatova i Van Persija, pobeda Liverpula

Na mečevima 24. kola engleske Premijer lige Mančester Junajted je deklasirao Birmingem sa 5:0, Arsenal je bio bolji od Vigana 3:0, a pobedu je zabeležio i Liverpul na gostovanju Vulvsima rezultatom 0:3.

Berbatov postigao tri gola protiv Birmingema

Fudbaleri Mančester junajteda i posle 24 kola Premijer lige ne znaju za poraz, a ovaj put je ekipa Aleksa Fergusona na svom "Old Trafordu" deklasirala Birmingem sa 5:0 (3:0).

Još jednu sjajnu partiju pružio je Bugarin Dmitar Berbatov koji je postigao "het-trik", a u strelce su uspeli da se upišu i Rajan Gigs i Portugalac Nani. Ceo meč je za "crvene đavole" odigrao Nemanja Vidić, dok Nikola Žigić na drugoj strani nije ulazio u igru.

Ni Arsenal nije problema da osvoji tri boda u Londonu protiv Vigana. Na tom meču "het-trik" je zabeležio Holanđani Robin Van Persi (21', 58' i 85').

Arsenal je pretekao Siti na drugom mestu na tabeli sa 46 bodova i ima dva manje od Junajteda, koji ima i utakmicu manje.

Slavlje igrača Liverpula

Fudbaleri Liverpula pobedili su u subotu u gostima ekipu Vulverhemptona rezultatom 3:0 u prvom meču 24. kola engleske Premijer lige. Golove za ekipu s Enfilda postigli su Fernando Tores u 37. i 90. i Meireleš u 51. minutu. Za ekipu Liverpula nije igrao srpski fudbaler Milan Jovanović.

Ovo je bila prva pobeda Kenija Dalgliša na klupi Liverpula. Za domaći tim ceo meč je odigrao srpski reprezentativac Nenad Milijaš. Liverpul je u dosadašnjem delu sezone osvojio 29 bodova i trenutno se nalazi na 10. mestu na tabeli, dok je Vulverhempton pretposlednji sa 21 bodom.

Totenhem je golom Arona Lenona u poslednjim sekundama meča izbegao poraz u Njukastl (1:1), koji je od 59. minuta vodio golom Koloćinija. A bod u poslednjim trenucima meča spasao je i Everton protiv Vest Hema. "Čekićari" su dva puta vodili (Spektor 26' i Pikion 84', ali su prvo Biljatedinov (77') a onda i Felaini (90+2) doneli 12. remi ove sezone ekipi Dejvida Mojesa.

Fulam je rutinski sa 2:0 pobedio Stouk pogocima Dempsija u 33. i iz penala u 56. minutu, dok je Sanderlend slavio u gostima protiv Blekpula 1:2. Oba gola za goste dao je Ričardson u prvom delu igre, a domaćin je samo ublažio poraz preko Adama iz penala u završnici meča.

U derbiju kola Aston Vila je savladala Mančester Siti golom Darena Benta u 18. minutu.

U nedelju se sastaju Blekburn - WBA, dok u ponedeljak igraju Bolton - Čelsi.