0
Ponedeljak 27.12.2010.
22:57 >> 00:07h

"Tobdžije" izrešetale Čelsi

Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras na svom terenu ekipu Čelsija rezultatom 3:1 u derbi meču 19. kola engleske Premijer lige.

Trećim golom na meču "pokopao" gradskog rivala - Teo Volkot

Golove za "tobdžije" postigli su Song u 44, Fabregas u 51. i Volkot u 53. minutu. Jedini gol za čelsi bio je srpski reprezentativac Branislav Ivanović, koji se u listu strelaca upisao u 57. minutu.

Obe ekipe oprezno su ušle u meč, a prvih 20-ak minuta igralo se uglavnom na sredini terena. U drugom delu prvog poluvremana Arsenal je imao više od igre, a polušansu za "tobdžije" imao je Van Persi u 35. minutu. Izabranici Arsena Venger nastavili su sa dobrom igrom, a golman Čelsija Čeh odlično je u 41. minutu zaustavio udarac Nasrija i poslao loptu u korner. Čelsi je odigrao izuzetno slabo prvih 45 minuta, a gostujući fudbaleri nisu mogli da dođu do svoje igre, pošto je lopta uglavnom bila u posedu fudbalera Arsenala.

Domaći fudbaler su do zasluženog vođstva stigli u 44. minutu. Posle gužve u protivničkom šesnaestercu lopta je došla do Songa, koji je iskosa sa oko 10 metara pogodio mrežu "plavaca". Gosti su najveću šansu imali u poslednjim trenucima prvog dela meča, ali odlično intervenisala odbrana "tobdžija".

Čelsi je krenuo angažovanije u drugom poluvremenu, ali je Arsenal u 51. minutu povećao vođstvo. Volkot je odlično asistirao Fabregasu kome nije bilo teško da smesti loptu u mrežu Čelsija.

Samo dva minuta kasnije Fabregas je iskoristio grešku odbrane gostiju i dodao loptu do Volkota, koji je ušao u protivnički šesnasterac i bez većih problema matirao Čeha.

Gosti su smanjili u 57. minutu. Drogba je odlično izveo slobodan udarac, a najviši u šesnaestercu domaćih bio je Ivanović, koji je glavom postigao gol.

Čelsi je u nastavku meča nastavio sa napadima, ali je Arsenal u 69. minutu propustio veliku priliku da uveća vođstvo. Nasri je iskoristio grešku Kakute i izbio sam ispred Čeha, ali je golman Čelsija zaustavio njegov udarac. Do kraja utakmice obe ekipe su imale po nekoliko polušansi, ali promene rezultata nije bilo.

Menadžer Arsenala Arsen Venger izjavio je da je zadovoljan trijumfom.

"Bili smo disciplinovani, igrali smo jedan za drugog i sa mnogo manje nervoze nego na nekim prethodnim derbijima. Nadam se da će nam ovaj trijumf ojačati uverenje da ove sezone možemo da idemo do samog kraja", rekao je Venger.

Menadžer Čelsija Karlo Anćeloti izjavio je njegov tim mora što pre da se probudi.

"Nismo igrali dobro i zato smo izgubili. Arsenal je zasluženo pobedio i nama ostaje da se što pre probudimo, jer smo pospani već dosta dugo. Moramo ostati mirni i nastaviti da radimo bolje", dodao je Anćeloti.

Arsenal se nalazi na drugom mestu na tabeli sa 35 bodova iz 18 utakmica, dok je Čelsi ostao na četvrtom mestu sa 31 bodom. Prvu poziciju drži Mančester junajted sa 37 bodova iz 17 mečeva.