0
Subota 23.08.2014.
17:51 >> 20:20h

Bane opet pokrenuo Čelsi

Kapiten reprezentacije Srbije Branislav Ivanović već na startu sezone nalazi se u fantastičnoj formi. Naš as asistirao je Dijegu Kosti za vodeći pogodak Čelsija u duelu sa Lesterom u drugom kolu Premijer lige. "Plavci" su slomil otpor povratnika u elitni rang Engleske u drugom poluvremenu, a konačan rezultat 2:0 postavio je Eden Azar u 77. minutu.

Odličan na početku sezone: Branislav Ivanović asistirao Kosti za vodeći gol "plavaca"

Odlučujući momenat utakmice dogodio se u 63. minutu, kada je Bane zalomio dvojicu protivničkih igrača, uposlio Dijega Kostu, koji se odlično snašao i iz neposredne blizine zatresao mrežu Šmajhela.

Pre toga, Ivanović je imao nekoliko odličnih prodora, a nekoliko minuta pre vodećeg gola sjajno je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Šmajhel vrhovima prstiju odbio loptu u korner. Nisu "plavci" lako došli do bodova. Kod rezultata 0:0 u 58. minutu, Naget je imao stopostonu šansu, izašao je sam ispred Kurtoe, ali je belgijski golman odbranio šut napadača Lestera.

Standardno dobar u ekipi Žozea Murinja bio je i drugi srpski reprezentativac Nemanja Matić. U finišu susreta u igru je ušao i Didije Drogba, koji se posle dve sezone opet vratio na "Stamford Bridž".

U ostalim susretima Premijer lige postignuti su sledeći rezultati: Aston Vila - Njukasl 0:0, Kristal Palas - Vest Hem 1:3,  Sautempton - VBA 0:0, Svonsi - Barnli 1:0, Everton - Arsenal 2:2.