Petak 5. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Četvrtak 23.12.2010.
15:26
Vestionline, Mondo A

FSS: Stanković igrač, Rajevac trener godine

Dejan Stanković i Milovan Rajevac proglašeni su u četvrtak, za fudbalera, odnosno trenera godine u izboru Fudbalskog saveza Srbije.

Dejan Stanković (32) je nastupao za Srbiju na Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi, ali je mnogo više uspeha imao na klupskom nivou. U 2010. godini, Stanković je sa Interom osvojio skoro sve što se osvojiti može, a nedavno se popeo svojom ekipom i na krov sveta, čime je osvojio svoju 25. titulu u karijeri. Kapiten “orlova” sakupio je bukvalno svaki trofej koji je mogao u klupskom fudbalu.


Jedini trofej koji Stanković na kraju prošle i početku tekuće sezone nije osvojio, bio je Superkup Evrope, u kojem je Atletiko Madrid bio bolji.

Rajevac je ispisao istoriju sa reprezentacijom Gane i postao prvi čovek koji je jednu afričku selekciju odveo do četvrtfinala Svetskog prvenstva u fudbalu. Gana je ostala bez polufinala posle penal ruleta u dramatičnom meču sa Urugvajom, a na žalost, do nokaut faze u Južnoj Africi, "crne zvezde" stigle su preko leđa naše reprezentacije.

Početkom godine, Rajevac i Gana stigli su do finala Afričkog kupa nacija, gde su poraženi od Egipta.

Uprkos brojnim uspesima, Rajevac je 8. septembra podneo ostavku na mesto selektora Gane i preuzeo Al-Ahli iz Saudijske Arabije.

Posle sednice Izvršnog odbora FSS, predsednik fudbalske organizacije Tomislav Karadžić rekao je da je bilo mišljenja i da priznanje za trenera godine dobije Aleksandar Stanojević zbog svega što je uradio sa Partizanom, posebno zbog plasmana u Ligu šampiona, ali da je prevladao stav da Rajevac dobije prednost.

"Želeli smo da pružimo podršku našim ljudima koji rade u inostranstvu, ali ćemo ubuduće napraviti preciznije kriterijume kojima ćemo dati prednost onima koji su ovde, u zemlji", dodao je Karadžić.

Stankoviću i Rajevcu nagrade će biti uručene na svečanosti u hotelu "Hajat" 28. decembra.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
  • 2025 © - vesti online