0
Nedelja 12.12.2010.
14:29

Milan nadigrao Bolonju, pobeda Rome

Fudbaleri Milana slavili su u gostima ekipi Bolonje rezultatom 3:0, pa se tim vlasnika Silvija Berluskonja nakon 16. kola Serije A dodatno učvrstio na čelu tabele.

Boateng je načeo Bolonju

Milan je bez većih problema odneo čitav plen iz Bolonje, a strelci su bili Boateng u devetom, Robinjo u 35. i Ibrahimović u 60. minutu utakmice. Domaćin je imao šansu da ublaži porau ali Divajo nije bio precizan sa bele tačke.

Milan nakon 16. kola Serije A ima 36 bodova, šest više od Napolija, koji je sinoć savladala Đenovu sa 1:0.

Večeras će Lacio imati priliku da smanji zaostatak za Milanom na tri poena ako "nebesko plavi" uspeju da pobede Juventus u Torinu u derbiju kola.

Fudbaleri Rome pobedili su na svom terenu ekipu Barija rezultatom 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Žuan u 30. minutu. "Vučica" je u 20. minutu imala šansu da dođe u vođstvo, ali je Toti bio neprecizan sa 11 metara.

Breša je na svom terenu savladala Sampdoriju 1:0, a jedini strelac na meču bio je Kordova u 13. minutu. Kaljari je na svom terenu savladao Kataniju 3:0, a sva tri gola za domaćina postigao je Nene u 11, 27. i 71. minutu.

Leće je na svom terenu bio bolji od Kjeva 3:2. Kod domaćih, u listu strelaca upisali su se Ofere u 17. i Piati u 45. i 68. minutu. Golove za goste dali su Boljiačino u 55. i Mandeli u 90. minutu.