Torenti popularni među političarima, sveštenicima i filmadžijama
Uprkos globalnim naporima da se smanji obim kršenja autorskih prava, iskušenje za preuzimanje raznih sadržaja sa internet-stranica sa torentima previše je veliko za poslanike Evropskog parlamenta, Vatikan, američki Predstavnički dom, pa i poneki holivudski filmski studio.
Podatke je objavila internet-stranica "Torent frik", koja koristi softver "Sken aj" za praćenje i identifikaciju onih koji na nekim neuobičajenim lokacijama nelegalno preuzimaju sadržaje.
Prema ovim podacima, zaposleni u Evropskom parlamentu tokom radnog vremena često sa intenreta "skidaju" piratske verzije filmova i televizijskih serija. Slična nelegalna aktivnost prijavljena je i u Vatikanu. Na listu ilegalnih korisnika internet-stranica sa torentima našli su se u veliki holividski studiji, uključujući "Paramaunt pikčers".
Upotreba ovih stranica primećena je i unutar američkog Predstavničkog doma.
Podaci su objavljeni uprkos naporima poslanika američkog Kongresa da spreče kršenje autorskih prava uvođenjem Zakona o zaustavljanju piraterije (SOPA) u oktobru 2011. godine.
Zakonom su proširena ovlaštenja vlasti za borbu protiv kršenja autorskih prava na internetu i trgovinu nelegalnom robom. Borba protiv nelegalnog preuzimanja sadržaja sa interneta vodi se i širom sveta. Najveća internet stranica sa torentima "Pajret bej" u više navrata je morala da menja svoj domen zbog ukidanja internet adresa.
U novembru je Vrhovni sud Belgije naredio provajderima interneta širom te zemlje da pronađu i blokiraju pristupe "Pajret beju". Početkom ovog mjeseca, samo dan nakon što je "Pajret bej" svoj domen prebacio u Gvajanu, internet stranica je obaveštena da je "odmah ugašena". Stranica je nakon prijetnji pravnim postupkom prešla prvobitni, švedski domen ".se".