Petak 5. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Sreda 30.08.2017.
12:26
rs.n1info A

Medžik Džonson i Semjuel L. Džekson zamenjeni sa migrantima

Legendarni košarkaš Medžik Džonson i slavni glumac Semjuel L. Džekson nalaze se na odmoru u Toskani u Italiji, gde su zahvaljujući društvenim mrežama pomešani s izbeglicama.

Reuters
Jedan od najboljih košarkaša svih vremena Irvin Medžik Džonson

Košarkaš i glumac su fotografisani u jednom parku kako se odmaraju na klupi posle kupovine, dok su oko njih kese luksuznih brendova.

"Sem i ja se odmaramo na klupi juče u Forte dei Marmi u Italiji. Fanovi su se okupili i počeli da nas fotografišu", napisao je Džonson na svom Twitteru.

Fotografija se brzo proširila društvenim mrežama, a italijanski komičar Luka Botura je rešio da napravi socijalni eksperiment na koji je se veliki deo italijanske javnosti "primio" i zamenio glumca i košarkaša za izbeglice.

"Resursi Boldrinijeve kupuju u Pradi sa naših 35 evra. Podelite ovu fotografiju ako ste zgroženi", napisao je Botura.

Laura Boldrini je italijanska političarka koja zagovara politiku otvorenih migracija, a Boturin post su mnogi shvatili ozbiljno, ne uvidevši šalu, ili što je gore - ne prepoznavši slavni dvojac na fotografiji. Inače, u Italiji stanovnici plaćaju 35 evra za ugošćavanje izbelica. 

Boturin post je šerovan više 1.000 puta, a samo 40 odsto ljudi je razumelo njegovu provokaciju.

Jedna od slavnih osoba koja se "upecala" jeste manekenka hrvatskog porekla koja radi u Italiji, Nina Morić, a koja je komentarisala da je 35 evra previše za ovakav luksuz, odnosno za kupovinu u Pradi i Luj Vitonu.

Kasnije je svoj "previd" objasnila kao socijalni eksperiment, dok ju je dobar deo javnosti optužio za rasizam i ekstremizam.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
  • 2025 © - vesti online