Voditeljka televizije CNN: Ko je gurnuo Vitni Hjuston pod vodu?
Dok se gomilaju spekulacije oko smrti pevačice Vitni Hjuston, Nanci Grejs, TV komentator na televiziji CNN, Nensi Grejs, insistrira da je potrebno pronaći osobu koja je dozvolila Vitni Hjuston da popije lekove nakon alkohola, kao i da ju je neko gurnuo glavu pod vodu kako bi je udavio.
Ona je podsetila gledaoce na smrt Majkla Džeksona i En Nikol Smit, kao i da je potrebno naći lekara koji je Hjustonovoj prepisao lekove koji bi mogli da se nađu u njenom organizmu.
- Želela bih da znam ko je bio u njenom društvu, i ko joj je dao lekove nakon što je konzumirala alkohol, kao i ko je dopustio da sklizne u kadu, odnosno ko je gurnuo pod vodu? Ne postoje znaci povrede na telu, kako saznajemo - rekla je Nensi Grejs.
Telo pevačice koje je pronađeno u kadi hotela u Beverli hilsu, bilo je okruženo raznim bočicama prepisanih lekova među kojima su ibuprofen, ksanask koji je jak anti-depresiv, midol koji je koristila protiv menstrualnih grčeva, amoksicilin za bakterijsku infekciju i još nekoliko drugih.
Šef patologije u Los Anđelesu, Ed Vinter, odbio je da otkrije detalje toksikološkog nalaza, i rekao je da će detalji biti otkriveni tek nakon nekoliko nedelja. On je televiziji ABC potvrdio da su u sobi pronađeni lekovi, ali da među njima nije bilo nijednog alarmantnog ili neuobičajenog leka. Na tvrdnje da se Vitni Hjuston udavila ili predozirala, kratko je odgovorio da se "zvaničan uzrok smrti neće znati sve dok ne budu završene sve analize".
Postoje navodi da su neki recepti za lekove popunjeni u apoteci "Miki Fajn" koja je 2009. godine bila pod istragom Agencije za suzbijanje narkotika zbog postojanja sumnji da su nepravilno dozirali nedozvoljene supstance, a povezivani su i sa smrću Majkla Džeksona.
Navodno, Majkl Džekson je upravo iz ove apoteke dobio smrtonosnu dozu demerola, jednog od lekova koji je doprineo njegovoj smrti, a patolozima je bilo potrebno skoro tri meseca da bi precizno utvrdili uzrok njegove smrti.
CNN se distancirao od komentara Nensi Grejs.
- To nije stav televizije CNN. Mi ne znamo da li je išta od toga što je Nensi rekla istina - rekao je voditelj ove televizije Don Lemon.
Grejsine primedbe uživo i ranije su zadavale glavobolje pravnom timu CNN televizije. Posebno je ostala upamćena kada je Melinda Duket, majka nestalog deteta, izvršila samoubistvo, dan nakon intenzivnog intervjua sa ovom voditeljkom.
Porodica Duket optužila je televiziju CNN i intervju koji je vodila Nensi Grejs da su krivi za Melindino samoubistvo, a to je dovelo do vansudskog poravnanja od 200.000 dolara koje je ova televizija uplatila u fond posvećen Melindinom sinu, Trentonu, prenosi Dejli mejl.