Počela Sinemanija po 19. put
Belgijskog strip-junak Tintin, iza kojeg u filmskoj verziji stoje Spilberg i Piter Džekson, imao je čast da otvori 19. Sinemaniju, već godinama prvorazrednu filmsku atrakciju.
Animiranim 3D spektaklom Oskarovca Stivena Spilberga Avanture Tintin: Tajna jednoroga, u beogradskom Centru "Sava" počela je 19. Sinemanija. Dosledna formuli prvorazredne filmske atrakcije, tradicionalna revija premijernih filmova akcenat stavlja na ekskluzivnosti.
Od 16 premijera, čak polovina se neće naći na repertoaru bioskopa.
Avantura popularnog belgijskog strip junaka Tintina koju su na velikom platnu oživeli najveći filmski vizionari današnjice, Spilberg kao reditelj i Piter Džekson kao producent, dobar je početak za najavu bioskopske sezone koja je pred nama.
Najvećim holivudskim rediteljima današnjice pridružuju se i Ronald Emerih, Piter Vir i Džon Meden čiji filmovi nisu puka zabava.
Imaju šta da kažu, povedu polemiku da li je Šekspir zaista sam napisao remek dela, predoče sudbinu ljudi koji su lažno optuženi za izdaju tokom Staljinovih čistki i razotkriju istinu o hvatanju ozloglašenih nacista nakon Drugog svetskog rata.
O tome govori Dug, rimejk istoimenog izraelskog napetog trilera u kome je oskarovka Helen Miren zbog uloge agentkinje Mosada imala odgovornost da se pozabavi istorijom.
"Naučila sam koliko je holokaust ozbiljan i koliko breme predstavlja za Izraelca. Naš film ima veze s holokaustom i zato mu nisam prišla samo kao trileru već sam morala da uzmem u ozbir i vrlo ozbiljnu emotivnu težinu, kaže čuvena glumica.
Na Sinemaniju su stigli i filmovi sa prestižnih festivala - iz Kana novi Vudi Alen i Ponoć u Parizu koji je veliku pažnju medija dobio zahvaljujući pojavljivanju supruge francuskog predsednika, Karle Bruni.
Da je formula uspeha u filmskoj industriji angažovanje barem jedne planetarne zvezde ukazuju komedija Pljačka s vrha sa Edijem Marfijem, akcioni triler Elita ubica sa Robertom De Nirom i drama Formula uspeha sa Bredom Pitom.
Da je to formula uspeha i za povratak publike u bioskop?