Petak 26. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Subota 09.12.2017.
01:11
R. Lukić - Vesti A

Srpska deca u Nemačkoj: Najlepši je školski program

Deca Srpske škole pri hramu Svetog Save u Hanoveru punom parom se pripremaju za školski program koji svake godine bude nešto najlepše što Srbi u tom gradu mogu da dožive. Subotom su pune učionice u kojima se uči srpski, a ovih dana naročito donja sala u kojoj deca vežbaju folklor i pevanje.

R. Lukić
Vole da pevaju i uče: Deca u hramu Svetog Save

- Sva deca rado dolaze u našu školu. Ona s nama rado uče, a mi učitelji s njima uživamo. Ove godine za Božić i Savindan pripremamo izuzetno bogat program i uvereni smo da roditelje i publiku nećemo razočarati - kaže Svjetlana Bojić nastavnica srpskog jezika.

Posle redovne jutarnje molitve u 11 sati đaci u bogomolji pevaju molitvene pesme i uče verske obrede. Prisutni su gotovo svi nastavnici, a najčešće i utemeljitelj škole sveštenik Milan Pejić koji se brine da sve besprekorno funkcioniše.

Stigli iz Glogonja

Goce i Dragica su penzije zaradili u hanoverskom Kontinentalu, a iz Glogonja kod Pančeva došli su u posetu sinu Danijelu i unukama.

U gornjoj sali u kojoj roditelji od 10 do 14 sati čekaju da se nastava završi sreli smo nekada poznate humanitarce i društvene aktiviste Goceta i Dragicu Srbinovski koji su u školu doveli svoje unuke Lenku i Milu. Devojčice su htele da im pokažu školu, a oni su to naravno rado prihvatili.

- Desetogodišnja Lenka je đak, a petogodišnja Mila je u predškolskoj grupi. Divna su deca i dobri đaci. Mila svaki dan ide u nemački vrtić, ali subotu jedva čeka da ponovo vidi drugare s kojima kroz igru i crtanje poboljšava svoj srpski da bi ga još bolje znala kada iduće godine pođe u školu - objašnjava ponosna baka Dragica.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
  • 2025 © - vesti online