Jutarnji seks produžava život
Jutarnje vođenje ljubavi dobro je za zdravlje. Čak toliko da ne biste verovali na šta sve pozitivno utiče. Zato, ako ste spavalica i za posao ustajete u poslednjem trenutku, bolje bi vam bilo da sat pomerite za jedan ranije i da se malo poigrate sa partnerom. Jutro će vam početi fantastično, tokom dana nećete skidati osmeh sa lica, a pritom ćete se osećati dobro, raspoloženo i osveženo.
Iako je nedavno istraživaje pokazalo da čak 60 odsto parova najčešće vodi ljubav između 23 i 1 čas posle ponoći, vreme je za neke pozitivne promene. Razbijte rutinu, iznenadite svog dečka ili devojku i osetićete se daleko raspoloženije. Tako bi, pored šoljice kafe i obilnog doručka, vaša jutarnja navika mogla da postane i seks. Evo nekoliko dobrih razloga za to.
Povećava plodnost
Čest jutarnji seks poboljšava kvalitet sperme i povećava plodnost kod žena, pokazala je studija Klinike za veštačku oplodnju u Sidneju. Prema njoj se redovnom jutarnjom ejakulacijom kvalitet sperme kod muškaraca popravlja za oko 12 odsto, što povećava izglede za uspešnu oplodnju.
Čisti ten i jača kosu
Orgazam tokom jutarnjeg seksa izaziva otpuštanje hemikalija koje povećavaju nivo estrogena u telu. Zbog toga dolazi do poboljšanja cirkulacije i smanjivanja nivoa testosterona, što se odražava na stanje kože i kose. Jutarnji seks tako zaista daje poseban sjaj ljudima, zaključili su naučnici sa Univerziteta Viskonsin.
Smanjuje rizik od srčanih bolesti
Seks u jutarnjim satima nekoliko puta nedeljno štiti zdravlje srca, naročito kod muškaraca, pokazala je desetogodišnja studija Univerziteta Belfast na više od 1.000 ljudi. Osim što služi kao dobra vežba, jutarnji seks smanjuje nivo hormona stresa kortizola, koji povećava rizik od infarkta i od sužavanja krvnih sudova.
Jača imunitet
Proizvodnja imunoglobulina A veća je tokom jutarnjeg seksa nego seksa u bilo koje drugo doba dana. Imunoglobulini A su antitela koja služe za odbranu organizma od infekcija, a ljudi koji redovno vode ljubav ujutro imaju i do 30 odsto veći nivo imunoglobulina A u krvi, utvrdila je studija Univerziteta Vilks.