Nedelja 11. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
/
Petak 10.07.2015.
12:00
B. R. - Vesti - Foto: Vesti A

Srbin donirao 547.000 evra

Iako u rodnom kraju nije bio šest decenija, 90-godišnji veliki humanista i dobrotvor Milomir Glavčić, dobrotvor iz Nijagara Falsa u Kanadi koji je dosad poklonio otadžbini više od šest miliona evra, ponovo se upisao u listu donatora.

Vesti
Milomir Glavčić

Ne zato što je jedan od najbogatijih Srba u Kanadi, niti da bi dobio još jednu medalju od Srbije, već je, kako sam kaže, platio 547.000 evra magnetnu rezonancu za Zdravstveni centar Studenica u Kraljevu, prvenstveno kao dar svom narodu, za lečenje građana Kraljeva, Vrnjačke Banje, Novog Pazara, Tutina i Raške.

Srbin koji nikada nije zaboravio zemlju porekla, Milomir Glavčić se iz rodnih Popa, sela kod Jošaničke Banje, otisnuo u pečalbu 1948. godine, kao siroče u potrazi za hlebom baveći se mnogim poslovima, od metalskih do stolarskih, a kad je stao na noge, odlučio je da svoju ljubav i nostalgiju leči tako što će pomagati rodni kraj, rodbinu, zdrave, bolesne, mlade i stare, izbeglice, studente...

Ovaj plemeniti čovek decenijama pomaže svoje zemljake i državu, i sam zadovoljan što je nekome umanjio nevolje i olakšao život. Šalje novac ugroženima, finansira gradnju mostova, puteva, crkava, domova kulture... Raška i Kraljevo proglasili su ga počasnim građaninom.

POZIV DONATORIMA

Ako želite da se uključite u neku od akcija Humanitarnog mosta, javite se na mejl adresu: hmost@frvesti.com. Dobićete adresu i broj telefona porodice kojoj želite da pomognete i dogovoriti se sa njima o načinu dostave donacije. Informacije možete da dobijete i od novinara Humanitarnog mosta na: +381 11 31 93 771 i +381 11 31 90 924.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
  • 2026 © - vesti online