Postoji plan da se Agencija ugasi do kraja godine. Gašenje Agencije neće usporiti privatizaciju. U Ministarstvu privrede planiramo da formiramo mali odabrani tim stručnjaka koji će obavljati monitoring i završiti proces privatizacije.
Vek trajanja agencije odrediće kraj privatizacije. Ako se zna da zakon predviđa kontrolu od maksimalno tri godine, mislim da bi to mogao biti rok za završetak rada, pa bih u tom slučaju mogao ja i da zatvorim vrata ove institucije.
- Za neke poslove diploma zaista nije važna, je poslodavci vrlo brzo mogu da ocene koliko je kandidat kvalitetan i mogu da ga eliminišu ili unaprede. U inostranstvu postoji praksa da se za neke poslove organizuje testiranje ili probni rad, pa ako ste dobri dobijete posao.
- Prilikom zapošljavanja u našu kompaniju fakultet je obavezan. I to ne bilo koji, već isključivo državni. Ne može bez škole. Jedan od hiljadu kandidata je dobar i bez diplome. To naravno ne znači i da su svi oni sa fakultetskom diplomom dobri radnici. Praksa to brzo pokaže.
- Bojan Pajtić koji to tvrdi je u pravu jer bi takav savez mogao da nanese štetu njegovoj Demokratskoj partiji, pa je logično da to javno osporava. Očigledno da takav čin LDP-a i SDS-a može da oduzme deo biračkog tela na koje lider Demokratske stranke računa na predstojećim izborima.
- Očigledno je da je biračko telo koje ne podržava premijera jako malo i ne vidim da ovaj savez može da ima uticaja na Vučića i njegov rejting. Ovakve izjave lidera DS upućene Tadićevoj i Jovanovićevoj partiji pre svega vidim kao njihovu međusobnu borbu za mali deo biračkog tela.
- Više je nego jasno da je ministar kršio propise u više navrata počev od prikupljanja podataka o aktivnosti SRS, pa do događaja tokom prošlogodišnje Parade ponosa. Javnost očekuje i kraj istrage o padu helikoptera gde je očigledno kršenje procedura i lanca komandovanja.
- Predsednik Vlade će uvažiti ono što je Saša Janković preporučio u smislu da to pročita što je tražio, ali će odluku doneti on sam. Činjenica je, međutim, da ombudsman pravi sebi političku karijeru, napadajući instituciju, koja prema istraživanjima ima najveću podršku građana.
- Podaci o državnom finansiranju govore da gejevi očigledno nisu diskriminisani. Svaka im vlast poslednjih godina izlazi u susret. Među državnim funkcionerima ima više promotera homoseksualnosti nego u nevladinim organizacijama.
- Pare koje dobijamo od države nisu tako velike kao što izgleda, posebno kada se podele na sve organizacije. Prevencija HIV odnosi se i na gej i na strejt populaciju, dok je novac za diskriminisane grupe namenjen i nama, ali i Romima.
Dok EU svaki dan podiže sve više zidova, Vlada Srbije otvara granice naše države za nekontrolisan priliv svih vrsta izbeglica. Dok Orban šalje vojsku i policiju na granice i predlaže imigrantima da se nasele u Srbiji, naša Vlada ćuti na ovu provokaciju, a dužna je da se stara o bezbednosti građana koja je ugrožena.
Srbija nema nikakav povod da zatvara granice, a ukoliko bi se to dogodilo, Makedonija bi zatvorila svoju granicu prema Grčkoj, a Grčka prema Turskoj i onda bi se stvorio domino-efekat. Želimo da normalni putni pravci koji su do sada postojali budu ponovo otvoreni.
Najbolje bi bilo da se za lobiranje donese poseban zakon, kao u Crnoj Gori. Američki zakon o lobiranju star je koliko o njihova država, a crnogorski je EU ocenila kao jedan od tri najreformskija. U Srbiji lobiranje nije shvaćeno na pravi način niti njegova uloga u sprečavanju korupcije.
Oblast lobiranja potrebno je urediti, bez obzira u okviru kog zakona će se to uraditi da bi se znalo ko lobira, kako, koji privatni interes promoviše i da li je on u suprotnosti sa javnim. Tako se sprečava korupcija i trgovina uticajem. Zakonski treba da se odredi i koje će telo pratiti proces lobiranja.