- Vlada Srbije bi morala da bude realna kada odlučuje o ceni Telekoma i aerodroma. Ima i drugih preduzeća koja bi se mogla privatizovati ako bi Vlada imala u vidu da time treba da ostvari i budući rast preduzeća, a ne samo prodajnu cenu.
- Cilj EBRD je da država spusti cenu tih preduzeća, pa da oni daju nekome pare da ih kupi. Bezobrazluk je da se oni tako obraćaju javnosti jer nije na njima da procenjuju vrednost javnih preduzeća, niti šta jeste, a šta nije interes ove zemlje.
- Posete članova kraljevske porodice nikada nisu "samo" stvar protokola. Tačno je da se one po svojoj prirodi bitno razlikuju od klasičnih ministarskih poseta, ali primetićete da u ovoj poseti ima važnih vrednosnih poruka i puno simbolike.
- Posetu princa Čarlsa ne treba precenjivati utoliko što ne može uroditi bilo kakvim pisanim sporazumom koji bi se odnosio na politiku ili na biznis. Ali, značaj je veliki utoliko što ostavlja utisak.
- Zaista je neobično to što je RTS skinuo sa programa najavljeno emitovanje filma o masakru srpskih invalida u Dvoru na Uni. Suština problema tako neće biti rešena, jer je taj film u Hrvatskoj moneta za političku trgovinu, posebno onih koji film nisu ni videli.
Odluka RTS-a je za svako poštovanje jer se na taj način smanjuje rizik od napada na ljude koji su doprineli izradi filmskog viđenja zločina u Dvoru na Uni. Time se pruža i prilika hrvatskoj javnosti i televiziji da shvate o čemu se radi i tome pristupaju profesionalnije.
- Državna uprava u Srbiji je puna primera u kojem se v.d. status održava znatno duže nego što je zakonom predviđeno. Očigledno je da vlast nema adekvatnog kandidata za ovu funkciju, pa još ne raspisuje konkurs.
- Ne bi bilo pametno raspisivati konkurs za takvu poziciju u toku izborne kampanje. Ko god bi bio izabran, neminovno bi bio okarakterisan kao politički kadar. Izbor direktora policije uslediće nakon formiranja nove vlade.
- Devizne rezerve za sada se ne tope drastičnom brzinom, ali pad vrednosti domaće valute aktivira špekulante koji love u mutnom i dolazi do panike. Pojedinici se oslobađaju deviza, kurs skače i pokreće se spirala devizni kurs - inflacija. Dugoročno, to nije dobro ni za rezerve zemlje.
- Nećemo dopustiti veće oscilacije kursa dinara jer to bitno otežava očuvanje cenovne i finansijske stabilnosti, i to znamo mi koji živimo i radimo u Srbiji, privreda i stanovništvo koji otplaćuju kredite u Srbiji. Devizne rezerve su stabilne i to se neće ni na duži rok menjati.
- To je u skladu za predviđanjima većine analitičara budući da je Merkelova doživela pad popularnosti zbog migrantske krize i spremnosti Nemačke da primi više izbeglica. Na tom talasu nezadovoljstva porasla je popularnost desničara i otpor prema kancelarkinoj politici.
- Jeste došlo do malog pada kancelarkine popularnosti zbog migranata, ali mislim da će se situacija polako stabilizovati. Stav Merkelove koji podrazumeva nepovlađivanje biračkom telu može, gledano na duži rok, da joj donese i pozitivne političke poene.
- Donald Tramp je dokaz da ni američka demokratija nije imuna na turno političare kakvi vladaju Srbijom. Demagogija i stvaranje neprijatelja da bi se pokrila nemoć i neznanje zahvatila je i SAD. Ne gajim iluziju u savršenost američke demokratije, jer njom dominira monopol i novac.
-Amerika je oličenje demokratije i neuobičajeno je za SAD da u toku predsedničkih nominacija dođe do tuče pristalica i protivnika jednog od kandidata. To je dokaz da je, kada su u pitanju republikanci, u toku odlučujuća bitka za delegatske glasove i to u najznačajnijim državama.