- Ukoliko EPS ubrzo ne napravi radikalne rezove, ova kompanija predstavljaće tempiranu bombu za Srbiju. Imaju najveće plate u zemlji, a usluga im je jedva osrednja. Ne mogu da zaustave krađu struje koja je, prema njihovoj računici, ravna 0,2 odsto vrednosti BDP. Ukoliko se ne smanje troškovi poslovanja EPS, struja će morati da poskupi.
- EPS postupa u skladu sa zacrtanim programom reorganizacije koji je trasirala Vlada Srbije. Nismo ni u jednom trenutku odustali, niti zaustavili reforme. U prvom kvartalu ove godine poslovali smo sa više od 13 miliona dinara dobitka, a EPS od 2000. godine ne uzima ni dinar iz budžeta, već ga puni sa više od 67 milijarde dinara.
- Ministar unutrašnjih poslova uopšte nema ideju koliko zaista nelegalnog oružja ima u Srbiji. U njegovoj proceni se donja i gornja granica razlikuju za čak 700.000 komada. Policija na ovaj način priznaje neku vrstu kapitulacije kada je reč o posedovanju nelegalnog naoružanja.
- Nije mi poznato da je bilo koja država uspela da svaki komad naoružanja koje postoji evidentira. Uvek postoji i nelegalno naoružanje i ilegalno tržište oružja kojim trguju određene kriminalne grupe. Treba učiniti sve da se ono svede na najmanju moguću meru.
- Srbija je spremna da odgovori na napad terorista. Pripadnici Vojske Srbije i MUP Srbije pokazali su zavidnu osposobljenost i stručnost da se izbore s teroristima koji su danas možda i najveća pretnja. Ipak, te pretnje nisu svakodnevica u Srbiji, kao što je to slučaj u svetu.
- Ne verujem da bi Srbija uspela da se odbrani od terorista ukoliko bi se ID okrenula ka Srbiji! To nisu uspele da urade ni mnogo razvijenije i bezbednosno spremnije zemlje poput Belgije, Francuske i Turske. Naša zemlja bi trebalo da se usredsredi na jačanje obaveštajnih struktura.
- Vučiću je jako važno da cela nacija veruje da od njega sve zavisi. Međutim, on zaista ima problem da formira kabinet jer od većine od 131 poslanika, samo je 98 SNS-ovih, mada čak ni oni svi nisu njegovi jer ima i Tominih. Uz to, njegovim koalicionim partnerima porasli su apetiti.
- Prošlo je gotovo mesec dana kada je Dragoljub Mićunović optužen što je odredio pauzu u radu Skupštine. Vučićeva koalicija od silne žurbe još nije u stanju da formira vladu. To Vučiću ne smeta da funkcioniše mimo zakona. Na taj način on snižava cenu koalicionim partnerima.
- Mnogi aspekti ukazuju da je Bregzit podseća na raspad Jugoslavije, a kao prvo ravnopravnost članica. Zvanično su u Jugoslaviji svi bili ravnopravni, ali neki su bili ravnopravniji. I EU su velike ekonomske razlike kao i u bivšoj SFRJ. Bugarska i Nemačka se ne mogu u tom smislu porediti.
- Pogrešno je tvrditi da Bregzit podseća na raspad SFRJ. Srbi su tada smatrali da treba odbraniti Jugoslaviju kao najbolje rešenje za Južne Slovene i zbog toga su se protivili odlasku iz zajedničke države bez dogovora. Kučan ovim stavom brani svoju politiku secesije oružanim sredstvima.
- Izloženost Srbije prema dolaru prilično je velika usled prodaje nekoliko serija obveznica na inostranom tržištu, a sve te serije bile su denominovane u dolaru. Svako jačanje dolara značajno će povećati naš javni dug, ali taj rizik smo sami preuzeli kada smo se zadužili u ovoj valuti.
- Kolebanja sa dolarom traju ne samo mesecima nego i godinama, tako da ovo trenutno jačanje ne znači da će potrajati i da dolar ponovo neće oslabiti. Srpska ekonomija je, ipak, više vezana za zemlje evrozone poput Nemačke i Italije, tako da ne bi trebalo jače da osetimo efekte Bregzita.
- Kada državne institucije ne rade svoj posao i tolerišu korupciju i nasilje nad građanima, onda je jedini odgovor slobodnog naroda takav vid protesta. Mislim da će ovaj bunt dobiti na masovnosti i apsolutno i u potpunosti ga podržavam.
- Pristojan broj građana okuplja se na protestima Ne da(vi)mo Beograd. Nema ih ni mnogo, ali ni zanemarljivo. Ipak, po broju učesnika, ova okupljanja se ne mogu porediti sa građanskim i studentskim protestima tokom devedesetih.