- Ranije je to radio Ju-Es stil, ali vojna oprema nije u fabriku dolazila "u komadu". Ima logike da i ovi staru tenkovi i drugo naoružanje koje prodaje Vojska Srbije završe u pećima železare. To je izuzetno kvalitetno gvožđe za Esmark ako dođe.
- Smatram da su priče o pretapanju starog oružja u smederevskoj železari laičko zaključivanje. Mislim da ne postoji nikakva veza između najave o prodaji vojnog naoružanja i dolaska "Esmarka". Nisam siguran ni da je Ju-Es stil tako nešto radio.
- Srbiji je bez svake sumnje potreban novi Ustav. On se mora doneti kao posledica širokog društvenog koncenzusa, ali i činjenice da sa sadašnjim ne možemo u EU. Zato je svaki predlog dobrodošao, a naročito onaj koji dolazi od Tadićeve partije.
- To je vrlo pretenciozno, jer je pre samo devet godina Boris Tadić učestvovao u pisanju važećeg Ustava. To govori o nedoslednosti Tadićevih ideja i stranke koju vodi. Ne može se Ustav pisati svakih deset godina zbog aktuelnog političkog trenutka.
- Amerika nudi pomoć, ali još nikada niko nije rekao šta zapravo nudi i na koji način. Evropa nije povezana nikakvim tehničkim sredstvima koji bi to omogućili, tako da se meni čini da je to sve više dnevnopolitička priča u okviru nekog pritiska Amerike na samu Evropu.
- Projekat Južni tok je potonuo i svi su krenuli u potragu za novim opcijama. Okretanje Srbije američkim izvorima je stvar energetske stabilnosti zemlje. Na to niko ne može da stavi primedbu. Može da bude i ljutnje, ali Srbiji se ništa loše ne može staviti na dušu.
- To je u potpunom neskladu sa dobrom praksom komunikacije između političara i javnosti, ali je u skladu sa generalnom politikom Vlade Srbije da oni koji mogu viču na novinare. Tu pre svega mislim na premijera. Vujović to izgleda nije u stanju pa traži pitanja unapred.
- Takav zahtev ministra finansija Vujovića nije vredan komentara, ali ako uopšte treba komentarisati takvo insistiranje, jedino što bih mogao da kažem jeste da je zaumno tražiti bilo kakvu vrstu pitanja za bilo kakvu vrstu razgovora, a kamoli za konferencije za novinare.
Sa nestrpljenjem očekujem Sabor SNSD da vidim ko su protivkandidati koji će smeti da stanu na crtu Dodiku.
Mislim da je na stranačkim kongresima sve unapred i dogovoreno i sumnjam da će se nešto značajno dogoditi.
Ako bi neko mogao da zameni Milorada Dodika na čelu njegove stranke SNSD to bi mogao da bude samo Igor Radojičić, ali ne tako da bude njegov politički protivnik, nego samo ako Dodik lično bude podržao njegovu kandidaturu.
- Ta vest u meni ne budi nikakva osećanja. Zakonsko pravo Šešelja je da kao bivši poslanik ima trajnu skupštinsku legitimaciju. Kad bi ga sreo, pozdravio bih ga kao i sve druge poslanike i to nije pitanje političkih stavova nego kućnog vaspitanja.
- Nemam lepo mišljenje o lideru Srpske radikalne stranke. Šešelj nikada ništa dobro nije doneo Srbiji, pa sam ubeđen da neće ni sada. Ne bi mi palo na pamet da sa takvim čovekom sednem i popijem kafu i ne zanima me ni on, ni njegova legitimacija.
- Nažalost, nezavisna regulatorna tela, poput ombudsmana, poverenika za informacije od javnog značaja i Agencija za borbu protiv korupcije nisu se izborila da se njihove odluke poštuju. Ostaje im da se nadaju da će podrška i pritisak javnosti naterati vlast da se menja.
- Kad je u pitanju Vojnobezbednosna agencija, koja je postala "slučaj" za ombudsmana Sašu Jankovića, a mislim i drugi državni organi, su apsolutno otvoreni za kontrolu regulatornih tela i mogu da dođu kad god hoće. Jankoviću će biti stavljeno sve na uvid.