- Smatram da Kolinda Grabar-Kitarović ima više uvida u odnose između Beograda i Zagreba nego recimo Stjepan Mesić, koji tvrdi da su ti odnosi lošiji nego kada je on bio predsednik. Ona govori činjenicama, a on o utiscima. Vučić je bio na njenoj inauguraciji, a očekuje se i njena poseta Beogradu, što je dobro.
- Ne znam šta Grabar-Kitarović smatra pomakom u odnosima dve zemlje kada često Beograd i Zagreb razmenjuju grube reči. Verovatno smatra pomakom to što je osudila kratko povlačenje hrvatskog ambasadora iz Beograda i pismo koje je uputila Nikoliću. Situacija u odnosima dve zemlje u poslednje vreme veoma je loša.
- To je očekivan stav Ivice Dačića, predsednika socijalista, jer u situaciji kada ima brojne obaveze kao ministar inostranih poslova i predsedavajući Oebsa nema vremena da se bavi opozicijom u svojim redovima. Razmišlja ekonomično i pragmatično i nema ništa loše u tome. Ko je nezadovoljan može da ide iz SPS-a.
- Takva tvrdnja bilo kog političara, pa i Dačića je neprimerena i arogantna i ne priliči modernom političkom komuniciranju. Ima onih članova u SPS-u koji su nezadovoljni i po drugim osnovima u stranci pa se zato svako nezadovoljstvo ne može svesti na poruku da oni koji su nezadovoljni mogu da idu sa Miloševićem.
- Pošto presuda protiv kosovskog ministra spoljnih poslova Hašima Tačija nije ukinuta država Srbija će se ponašati u skladu s tim. Niko iz Brisela me nije zvao da interveniše u vezi s tom eventualnom posetom, a novinare pitam kako uopšte zamišljaju da da mene neko iz EU pozove i zatraži da uradim nešto što je protivno zakonima Srbije?
- Nije na meni da procenjujem da li će ga nadležni hapsiti. Imali smo slične situacije nedavno, poternica postoji i za Tonijem Blerom, pa on nije hapšen. I ovoga puta mogu da poverujem da neće doći do toga. Tenzije se stvaraju kad je najmanje potrebno, da smo imali objašnjen Briselski sporazum onda bismo drugačije sagledavali situaciju.
- Sve ide ka eskalaciji sukoba. Ako se tuče nastave demokratija u Srbiji dolazi pod znak pitanja. Stalno vlada vanredna atmosfera i diže se tenzija. To se zapravo koristi kao način da se narod zamajava drugim temama, a ne onim koje život znače.
- Nadam se da je nasilje izazvano pokušajem SNS-a da preuzme vlast u Inđiji samo izuzetak. Nije u interesu SNS-a da zbog lokalnih moćnika dovede u pitanje kompetentnost Srbije u pregovorima o pristupanju Evropskoj uniji.
- Tako niko ne bi izgubio svu imovinu i bio bi egzistencijalno zaštićen. Sada banka može da uzme sve tako što aktivira hipoteku, proda imovinu, aktivira zaloge i uspostavi administrativnu zabranu na platu. Zato taj zakon ima socijalnu komponentu.
- Onoj ko proglasi lični bankrot odriče se osnovnih prava i dodeljuje mu se tutor koji odlučuje o svemu. Plašim se da se to ne postane paravan za zaštitu poverilaca, pre svega banaka, poreske uprave i komunalnih preduzeća, a na štetu građana.
- Ligašima je potpuno svejedno da li će redovni izbori da budu u decembru ove ili martu sledeće godine. Međutim, važno je da se lokalni i pokrajinski izbori održe u istom danu, jer je tako praktično i daleko će manje koštati.
- Demokratska stranka ne odstupa od svoje pozicije. Situacija je kristalno jasna. Redovni pokrajinski i lokalni izbori trebalo bi da budu održani u istom danu, ali na proleće naredne godine kada im je vreme. Dakle, između marta i maja.
- Mediji mučki napadaju predsednika i njegovu porodicu. To je nezamislivo u svetu, gde svaka država veliča svog predsednika. Nikolića napadaju više nego što su Slobodana Miloševića, Milana Milutinovića, Zorana Đinđića, Vojislava Koštunicu i druge političare i prethodnike.
- Milošević je bio više zaštićen i zato što ga nije napadala sopstvena stranka, za razliku od slučaja Nikolića. Haranga na njega je maslo Aleksandra Vučića. Ali, jasno je da je Nikolić to zaslužio. Haranzi je izložena i opozicija koja ne može da odgovori ili da se zaštiti na bilo koji način.