Četvrtak 29.06.2017.
05:30
Vestionline, express hr

Kada ne treba jesti morsku hranu?

pixabay.com
Čuvajte se na letovanju

Morska hrana 

A ako se odlučite za prženo jelo, velika je verovatnića da ćete dobiti ribu prženu u već korišćenom ulju. Zbog toga za morske specijalitete radije sačekajte utorak ili neki drugi dan u nedelji, savetovao je poznati kuvar Entoni Bordejn za magazin Glamour. 

Pored toga, kuvari savetuju i da se morska hrana nikada ne naručuje u restoranu koji je više od 30 kilometara udaljen od mora. To smatraju zdravom logikom, jer je takva riba većinom zamrznuta, pa samim time skupa i manje ukusna. 

Specijalizovani restorani 

Ako posećujete neki specijalizovani restoran, nije preporučljivo naručivati nešto drugo. Na primer, u ćevabdžinici logičan izbor su ćevapi ili pljeskavica, u "steak house"-u šnicla, u italijanskom restoranu pica ili pasta, u kineskom - njihova hrana... 

Sastojci tih jela najviše "idu", pa su zbog toga i najsvežiji. Pored toga, verovatno je i da kuvari nisu baš toliko vešti u pripremi drugih jela, pa biste osim kvalitetom, mogli da se razočarate i ukusom namirnica. 

Jelovnici, slanici i bakterije 

Jelovnici kojima se gosti služe gotovo se nikada ne čiste, pa su pravo leglo bakterija. Zbog toga bi, pošto ga prelistate i odlučite se za željeno jelo, bilo dobro da operete ruke. Ako vam se to baš i ne tačnim, razuveriće vas nedavna američka studija prema kojoj se na prosečnom jelovniku nalazi i do 185.000 bakterija. 

Nisu preterano čiste ni posude za so i biber, pa ih nije loše uzimati salvetom.

2024 © - Vesti online