Đurić je rođen 25. juna 1983. u Beogradu kao dete oca Sava i majke Jasne. Po završetku Osnovne škole "Vladislav Ribnikar" nastavio je školovanje u Prvoj beogradskoj gimnaziji. Studije prava upisao je 2002. u Beogradu, a tokom studiranja bio je aktivno uključen u rad studentskih organizacija.
Organizovao je i vodio 2007. godine javnu panel diskusiju "Kosovo i Metohija kao globalni problem", koja je okupila profesore i studente iz više od 40 zemalja. Godinu dana kasnije organizovao je diskusiju "Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju sa EU - pravne dileme", u kojoj su učestvovali mnogobrojni profesori, eksperti i donosioci odluka, uključujući ministre u vladi i tadašnjeg premijera. Bio je učesnik i osvajač nagrada na tradicionalnom debatnom takmičenju u organizaciji Pravnog fakulteta, a 2006. godine je zauzeo prvo mesto u timu Pravnog fakulteta kao "Zastupnik države pred
Međunarodnim sudom pravde" u poznatom Filip C. Džesap međunarodnom takmičenju - simulaciji rada međunarodnog javnog suda.
Pre nego što je 2014. godine imenovan za direktora Kancelarije za Kosovo i Metohiju, dve godine je bio savetnik predsednika Srbije za spoljnu politiku. Na toj poziciji bio je zadužen za koordinaciju spoljnopolitičkog tima predsednika, za strateško političko planiranje, za pripremu zvanične državne platforme za pregovore sa privremenim institucijama samouprave u Prištini, i za diplomatsku komunikaciju.
Đurićev deda (otac njegove majke) bio je dr Najdan Pašić, poznati srpski i jugoslovenski profesor, društveni i politički teoretičar, jedan od osnivača Fakulteta političkih nauka Beogradu i nedeljnika NIN. Stric Najdana Pašića bio je Nikola Pašić, koji zauzima jedno od najznačajnijih mesta u savremenoj političkoj istoriji Balkana.
- Devojačko prezime moje mame je Pašić. U direktnom sam srodstvu sa Nikolom Pašićem, ali ponosan sam i na to što je moj deda Najdan osnivač Fakulteta političkih nauka i NIN-a - kazao je Đurić svojevremeno.
Činjenicu da dobro zna hebrejski jezik objasnio je time što je njegova baka po majci bila Jevrejka koja je, osim srpskog, govorila i jidiš.
- Imao sam i sreću da tri godine živim u Izraelu, kod njenog brata, koji je tamo izbegao četrdesetih godina prošlog veka i postao jedan od osnivača države.
Dodaje da je u politici najviše naučio od Tomislava Nikolića i Aleksandra Vučića i ne krije i da je ponosan što je, u vreme dok je bio savetnik predsednika Srbije, imao priliku da upozna vodeće ličnosti svetske politike i stekne uvid u međunarodne odnose.
- Pamtim sastanak sa predsednikom Putinom, kada je darivao celu srpsku delegaciju vinom proizvedenim 1912, uz rečenicu da je to vino iz godine kada je Srbija prvi put učestvovala na Olimpijskim igrama. Fasciniralo me je njegovo poznavanje srpske istorije - kazao je Đurić.
Oženjen je Andrijanom i ima ćerke Jovanu i Milicu.
Zoran Simonović