Ginisovi rekordi u kuhinji: Ručak za džina
Svaki čovek je pomalo grandoman, bilo da voli da ima kamaru stvari u garderoberu, ogromnu kuću, što veći automobil ili obilne porcije ručka. Zato se pojedini gurmani odlučuju da s vremena na vreme uposle ruke i naprave poslastice ili jela za Ginisa.
Nedavno je održan tradicionalni festival Turijska kobasicijada u istoimenom mestu u Vojvodini. Titulu Ginisovog giganta ponela je kobasica dugačka nešto više od dva kilometra. Učesnici su je odmah nazvali turijsko čudo.
Englezi se diče pitom
Iako je Bosna poznata po pitama, ljubitelji nešto drugačijeg recepta koji je nemilice jedu, pogotovo onu s mesom su Englezi. Najveća pita s mesom na svetu teška je 10,5 tona, a Ginisov rekord je postavljen još davne 1998. godine ni manje ni više nego u Ujedinjenom Kraljevstvu.
Novozelanđani više vole slatko od Srba, a dokaz za to je poslastica nazvana torta Pavlova. Ovaj desert se tradicionalno jede za vreme božićnih praznika. Novozelanđani su napravili jednu od najvećih deserta 2005. godine, i krstili su ga Pavkong. Ovaj slatkiš bio je dugačak 64 metra.
Nije čudno i što je najveći burito na svetu napravljen baš u Meksiku koji se smatra kolevkom ovog začinjenog jela. Ugledao je svetlost dana 2010. godina kada je ušao u Ginisovu knjigu rekorda. Bio je težak skoro šest tona, a pravilo ga je 3.000 volontera.
U svetsku riznicu rekorda počasno mesto je 2012. godine zauzeo i divovski kebab. Ručak za džina bio je visok 2,5 metara, a pravilo ga je 10 kuvara uz pomoć krana koji ga je držao.
Ljubitelji namaza ostali su oduševljeni 2010. godine kada je napravljen humus težak 10.450 kilograma. Ovaj rekord je pokušao da obori nekoliko godina kasnije izraelski reditelj Oren Rozenfeld na premijeri svog filma "Humus". On je izradio namaz težak 15 tona, ali Ginisove sudije su očito imale preča posla, pa se nisu pojavile na suđenju.