Kako preživeti votku?
Stranci ne znaju kako da pravilno piju votku - mnogi poslovni partneri ruskih firmi posle par čaša nisu u stanju da se bave poslovnim temama, navode ruski portali.
Neobičnu sposobnost Rusa da popiju veliku količinu votke mnogi objašnjavaju posebnom strukturom ruskog organizma. Međutim, Rusi kažu da ta sposobnost nema nikakve veze sa biologijom, nego je vezana, pre svega, za rusku tradiciju.
Problem stranaca je u tome što oni prave koktele, a votku piju pomalo, a ne odjednom. Treba da je piju naiskap, a zatim da vazduh izdahnu kroz nos, a ne kroz usta - objašnjavaju ruski mediji.
Ruski biznismen Artem Minaev često poziva strance na poslovni razgovor u moskovske restorane i smatra da oni apsolutno ne znaju da piju votku.
"Najveći problem Evropljana, Kineza i Amerikanaca jeste u tome što oni uz piće ne konzumiraju zakusku. Zato već posle druge ili treće čašice sa njima uopšte nije moguće razgovarati o poslu" - žali se Minaev.
Rusi vole votku zato što ona zagreva organizam, a odlično se slaže i sa ruskom kuhinjom.
"Kada piješ votku, obavezno moraš da pojedeš hranu sa puno masnoće. Uz votku treba jesti kuvani ili prženi krompir, hleb, kobasice, sireve i masnu ribu" - navodi on.
Mnogi Rusi uoči novogodišnje proslave popiju po jedno sirovo jaje. Kažu da je to najbolji način da čovek izdrži ovaj praznik i da se probudi trezan.
Doktori se, međutim, protive takvoj metodi, jer sirova jaja najčešće prenose salmonelu. Zato mnogi popiju običnu veliku kašiku maslinovog ulja.
Votka je najpopularniji deo ruske tradicionalne trpeze i poznata je u celom svetu.
Lekari objašnjavaju da masnoće pomažu čoveku da se ne napije od votke, ali to nije dovoljno - prenosi "Ruski vesnik".
Važno je i da se konzument ne prejede, kao i da ne jede puno hleba, testenine i slatkiša, jer to izuzetno opterećuje jetru, koja onda neće moći da razgradi alkohol.