Subota 6. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Petak 08.08.2014.
16:07
Vestionline A

Beba sova izgubila mamu, a našla baka Milicu

Da humanost ne poznaje ni granice, pokazuje i primer baka Milice (82) iz Rume koja je uradila sve da spasi mladunče sove ispalo iz gnezda pravo u njeno dvorište.

Mladunče sove koje je ispalo iz maminog gnezda
 

Ova duhovita, baka puna životne snage i dobrih misli, obavestila je Turističku organizaciju Rume, pošto je od komšija saznala da su baš oni zaduženi za brigu o prirodi, da se u njenom dvorištu nalazi mladunče sove koje je prati u stopu.

Sovica je pala sa visoke jele, koja godinama pravi prijatnu hladovinu u baka Miličinom dvorištu, a domaćica kuće zatekla je mladunče rano ujutru kako "trčkara" unaokolo.

Velika sova sa visine posmatrala razvoj situacije

Sovica je smeštena u kutiju, bezbedna od komšijskih mačaka, a na savet i uz veliku pomoć Marka Tucakova, stručnjaka Pokrajinskog zavoda za zaštitu prirode, dobri ljudi su uspeli da mladunče podignu na mesto gde će ga roditelji lako pronaći.

"Spasioci" su primetili da njihovu akciju neko budno i naizgled mirno posmatra, a to je upravo bila odrasla sova. Iako je bilo već 11 časova, ona je strpljivo čekala da njeno mladunče opet bude na sigurnom.

Uskoro se saznalo da je u pitanju sova utina ili mala ušara (Asio otus) i da je u Srbiji retka i strogo zaštićena vrsta. Baka Milica je obećala da će "pratiti razvoj situacije".

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
  • 2025 © - vesti online