Džek Trbosek je bio žena?!
Istraživanja Džona Morisa, o kojima govori u svojoj knjizi o Džeku Trboseku, pokazuju da je najozloglašeniji britanski serijski ubica u stvari bio žena.
Identitet Džeka Trboseka, koji je 1888. zverski ubio pet prostitutki u Vajtčepelu, siromašnom delu Londona, nikada nije otkriven. Misterioznost ovog ubice inspirisala je mnogobrojne autore da napišu knjige o njemu, a Džon Moris je jedan od njih.
Njegova knjiga izazvala je haos među istoričarima, zbog tvrdnji da je monstrum iz Vajtčepela bila Lizi Vilijams, koja je, zato što nije mogla da ima decu, ubijala svoje žrtve čupajući im matericu iz utrobe. Lizi je bila žena kraljevskog lekara Ser Džona Vilijamsa, koji je i sam bio glavni osumnjičeni sudeći po mnogim kriminalnim ekspertima, budući da je jedan od dokaza njegov hirurški nož kojem su žrtve bile ubijane.
Gospodin Moris navodi i dokaze - nijedna od pet ubijenih prostitutki nije bila seksualno napadnuta, a stvari jedne od njih, Ani Čepmen, bile su složene pored njenih nogu “na ženski način”.
- Apsolutno nema sumnje da je Džek Trbosek bio žena, ali zato što svi veruju da je ubica bio muškarac, dokazi koji upućuju na to da se radi o osobi ženskog pola, oduvek su bili ignorisani, kaže Moris.
Još neki od dokaza da je Lizi ubila Mari En Nikols, Eni Čepmen, Elizabet Strajd, Ketrin Edouz i Meri Džejn Keli, kako bi se osvetila onim ženama koje su, za razliku od nje, mogle da imaju decu, su dugmići sa ženske čizme pronađeni u lokvi krvi pored Katrin, kao i to da su se u kaminu Meri nalazili ostaci ženskog šešira i suknje koje ona nikada ranije nije nosila. Ono što takođe ide u prilog sumnji da je Lizi ubila Meri, jeste to što je Lizin muž vodio kliniku za abortuse u Vajtčepelu, i da je Meri imala aferu sa njim.
Prema rečima Džona Morisa, ove činjenice same po sebi možda nisu validni dokazi, ali posmatrane sve zajedno, u širem kontekstu ukazuju na to da opšteprihvaćeno verovanje o Džeku Trboseku ne odgovara stvarnosti.