Subota 3. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Sreda 31.08.2011.
16:57
Srna A

Deka od 70 godina preplivao La Manš

Rodžer Alsop, 70-godišnji Britanac, postao je najstarija osoba koja je preplivala kanal La Manš i biće upisan u Ginisovu knjigu rekorda. Alsop, hirurg u penziji, preplivao je 39 kilometara za nepunih 18 časova.

"Osećam veliko olakšanje i ogromna osećaj zadovoljstva što sam uspeo. Bio je to neverovatan lični izazov za mene, a moj cilj oduvek je bio da prikupim novac za kupovinu medicinske opreme za istraživanja u borbi protiv raka na Univerzitetu u Sautemptonu na jugu Engleske", izjavio je je Alsop.

Ovaj vitalni 70-godišnjak kaže da nikada nije imao naviku da se hvali.

"Divno je biti u penziji, ali važno je ostati aktivan, mentalno i fizički, i postaviti sebi izazove", izjavio je Rodžer.

Sudija Ana Orford koji je prati rekorde za upis u Ginisa, saopštila je da će Alsopov podvig biti upisan u Ginisovu knjigu rekorda.

"Preplivati La Manš veliki je podvig, a učiniti to u 70. godini predstavlja neverovatan uspeh. Veoma smo srećni što smo mogli da čestitamo Rodžeru na njegovom podvigu kojim je ujedno oboren rekord", kaže Orfordova.

Alsop, koji ima 70 godina i četiri meseca, oborio je rekord koji je do sada držao viši pilot Džordž Branstad, koji je preplivao La Manš sa 70 godina i četiri dana.Rekord je postavljen 2004. godine, a vremešnom rekorderu za taj podvig trebalo je 15 časova i 59 minuta.

Alsop se za ovaj podvig pripremao pune četiri godine tokom kojih je svakoga dana išao na plivanje bez obzira na vremenske prilike.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
  • 2026 © - vesti online