Ponedeljak 20. 4. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
6
Utorak 02.10.2012.
02:40
Vestionline A

Religija kao oružje (3): Prodaja mržnje

Neke jevrejske organizacije žučno su protestovale zbog prikaza Jevreja u filmu o poslednjih dvanaest sati života Isusa Hrista.

 

Film "Stradanje Isusovo" Mela Gibsona izazvao je mnogo reakcija i polemika u Izraelu, gde je hrišćanski režiser optužen da "vidi samo krv, patnju i čudesno izbavljenje za njega i one koji su voljni da veruju u ono što i on, dozvoljavajući mu da napravi brutalan film koji nadilazi svu brutalnost i sve nasilje Holivuda u poslednjih stotinu godina", kako je izjavio rabin Jakov Hinic.

Religija kao oružje

 

Gotovo fizička mržnja nastala je između islamskog sveta i Izraela zbog pitanja Palestine. Ta mržnja se najčešće oglašava kalašnjikovima i bombama, a nekad i propagandnim putem i vređanjem religioznih osećanja. Iranska vlada je 2006. čak organizovala takmičenje za karikature koje ismevaju holokaust.


"Učenje Talmuda, svete knjige judaizma, odgovorno je za širenje droge u svetu, a glavni diler je Izrael", izjavio je iranski potpredsednik Muhamed Reza Rahimi u junu ove godine i pokazao da je religija deo svake politike.

"Talmud uči da je dopušteno bogatiti se zakonitim i nezakonitim sredstvima, što Jevrejima daje pravo da unište svet", izgovorio je iranski potpredsednik na međunarodnoj konferenciji o trgovini drogom. Iranska televizija emitovala je posle dva meseca film "Subotnji lovac" u kojem su Jevreji predstavljeni kao "ubice Arapa gladne novca".

POVEZANE VESTI

Utorak 02.10.2012. 09:17
Religija je napravila svu mrznju u svetu,ratove i unistenje.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
  • 2026 © - vesti online