Utorak 23. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Ponedeljak 16.01.2012.
17:09
Beta A

Kuper tajer ponudio ugovore radnicima u Kruševcu

Američki Kuper tajer će u Fabrici autoguma u Kruševcu zadržati 375 radnika, a zaposliće još 38 radnika iz drugih fabrika Trajal korporacije, izjavio je danas poverenik sindikata Nezavisnost u Trajalu Zoran Jeftić.

Foto: Ilustracija

"Radnici su dobili liste za razduživanje od neposrednih rukovodilaca u Trajalu, a od Kuper tajera su na kućnu adresu dobili ponudu za zaključivanje ugovora o radu od petka, 20. januara", rekao je on.

Jeftić je objasnio da će od 493 zaposlenih u Fabrici autoguma, u Kuper tajer preći 375, deo će na tržište rada, deo u penziju, a deo će ostati u Trajalu. Kuper tajer će, prema njegovim rečima, zaposliti i 38 radnika iz drugih delova Trajala, odnosno režijskih službi, a očekuje se da do juna izabere još 100 radnika.

Jeftić je kazao da sindikat očekuje da Trajal u roku od mesec dana od dana raskida ugovora o radu, izmiri obaveze prema onima koji napuštaju preduzeće, i podsetio da su zaposleni poslednju platu primili za oktobar. Američka kompanija Kuper tajer i Vlada Srbije potpisali su početkom decembra 2011. godine ugovor o prodaji Fabrike autoguma - dela Trajala, za 13 miliona evra, a u tom kruševačkom preduzeću očekuju da novac bude uplaćen sutra.

Račun Trajal korporacije je deblokiran posle tri godine, krajem 2011. Privredni sud u Kraljevu je sredinom oktobra, posle tri odlaganja, odobrio plan reorganizacije Trajala i reprogramiranje dugova na pet godina čime je izbegnut stečaj.

Vlada Srbije je tada odlučila da dug prema državi od 24 miliona evra, uglavnom za carine, porez i doprinose na zarade, konvertuje u državni kapital što znači da država sada ima udeo od 25 odsto, a Brikel 70 odsto. Trajal je tenderski privatizovan krajem 2006. godine. Bugarska kompanija Brikel EAD je za kupovinu fabrike izdvojila 12,2 miliona evra uz obavezu da u prvih pet godina investira 25 miliona evra.

U trenutku privatizacije u pet fabrika Trajal korporacije radilo je oko 3.400 radnika, a preduzeće danas ima 2.200 zaposlenih.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
  • 2025 © - vesti online