Sreda 21. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Sreda 18.11.2009.
13:43
Tanjug A

Novi grip spasao firmu od stečaja

Epidemija novog gripa spasla je od stečaja jednu malu francusku firmu iz Nanta, pošto je skočila prodaja njenog glavnog proizvoda - kvake za vrata "za spečavanje širenja zaraze".



Oko 5.000 primeraka te ergonomične kvake koja se otvara podlakticom, prodato je tokom tri poslednja meseca bolnicama i restoranima, koliko ih je ukupno bilo prodato cele 2008. godine, prenela je agencija Rojters.


"Ranije smo svakog meseca beležili gubitak, a sada zarađujemo", izjavio je Rišar Ui, direktor firme "Ulna" sa svega četiri zaposlena, čiji je mesečni prihod sa 10.000 porastao na 40.000 evra.


"Prvi vektor širenja virusa izbegnut je time što se za otvaranje vrata ne koristi šaka", kazao je ovaj 40-godišnji dizajner koji je svoj proizvod za borbu protiv nozokomijalnih infekcija u bolnicama izneo na tržište još 2005. godine.


On je takođe istakao da se upotrebom njegove kvake od polipropilena broj bakterija na kvakama smanjuje tri puta.


U prvom staračkom domu koji je opremljen tom kvakom 2007. godine, već dve godine nije zabeležen nijedan slučaj gastroenteritisa, rekao je direktor firme iz Nanta i dodao da je do tada od te bolesti oboljevala trećina korisnika.


Proizvedena u Kini i dostupna u 13 boja, kvaka "Ulna", čije ime potiče od jedne od dve kosti koje čine podlakticu, od nedavno je u upotrebi i u francuskom ministarstvu zdravlja i u sali za novinare u parlamentu.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
  • 2026 © - vesti online