Prva država u Evropi koja uvodi treći pol
Vlada je usvojila dokument koji predviđa uvođenje pojma "treći pol" u izvodu iz matične knjige rođenih neke osobe. Tako Nemačka postaje prva država u Evropi u priznavanju interseksualnih osoba. Nemačka će ozakoniti uvođenje oznake "treći pol", odnosno osoba koje nisu ni muško ni žensko.
Ustavni sud objašnjava da zakon štiti identitet osoba koje svoj pol ne mogu definisati ni kao muški ni kao ženski, budući da analiza njihovih hromozoma upućuje na to da nisu ni žene ni muškarci.
Najviše nemačko pravosudno telo dalo je državnom parlamentu rok do kraja godine da izglasa legalizaciju pojma "treći pol".
Od 2013. godine u Nemačkoj je omogućeno roditeljima da ne popune polje u kojem se navodi pol njihove dece. Ovo će biti prvi put da zakon priznaje da postoje ljudska bića koja nisu ni muško ni žensko ili da su oboje, navode nemački mediji.
Nemački zakon zasniva se na izveštaju Etičkog veća, nezavisnog tela stručnjaka iz 2012. godine, koje je zaključilo da osobe sa razlikama u polnom razvoju pate zbog društvenog neznanja i manjka poštovanja u medicinskoj profesiji.
U izveštaju je citirana izjava osobe rođene 1965. godine bez jasno definisanih genitalija, koja je odmah kastrirana i to bez znanja roditelja:
"Nisam ni muškarac ni žena. Ja sam doktorska zakrpa".
I ostale evropske države slede nemački primer. Na ozakonjenju "trećeg pola" rade Holandija i Austrija.
Prema podacima UN, između 0,5 i 1,7 odsto svetske populacije je interseksualno, odnosno nisu ni muškarci ni žene.