Ponedeljak 12. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Subota 14.07.2018.
12:47
Vestionline, Tanjug A

Makron pokazao mišiće na Jelisejskim poljima (FOTO)

Francuska je danas obeležila Dan Bastilje vojnom paradom Jelisejskim poljima u Parizu, na čelu sa predsednikom Emanuelom Makronom, a u paradi su, kao počasni gosti, učestvovali i vojnici Japana i Singapura.

Tokom parade, koja je trajala više od dva sata, dogodile su se i dve neprijatnosti kada su se, demonstrirajući sposobnosti francuskih snaga, sudarila dva policijska motocikla i kada je avion akrobatske jedinice patrolnih vazduhoplovnih snaga raspršio pogrešnu boju u sklopu francuske zastave iznad Pariza, prenosi Rojters.

Stojeći u vojnom vozilu, u pratnji motocikala, Makron je predvodio svoju drugu paradu povodom 14. jula, nacionalnog praznika Francuske, dok su mu stotine gledalaca klicale.

Nakon što je prošle godine paradi u francuskoj prestonici na ovaj dan prisustvovao američki predsednik Donald Tramp, Makron je ove godine tim povodom u Pariz pozvao lidere Japana i Singapura, dve azijske zemlje koje su dugogodišnji partneri Francuske.

Japanskog premijera Šinza Abea, koji je otkazao dolazak zbog pogubnih poplava kod kuće, predstavljao je ministar spoljnih poslova Taro Kono.

U paradi je učestvovalo oko 4.200 vojnika, 220 vozila i oko 100 aviona.

Francuska je inače, mobilisala oko 110.000 pripadnika bezbednosnih snaga povodom obeležavanja Dana Bastilje, ali i povodom finala Svetskog prvenstva u fudbalu, koje će biti održano sutra u Rusiji. 

Francuzi se nadaju da će slavlje nastaviti sutra, kada se nacionalni fudbalski tim bude suočio s hrvatskom reprezentacijom u finalu, a ako Francuska po drugi put osvoji prvenstvo, možda će i sutra uveče Jelisejska polja biti puna ljudi.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
  • 2026 © - vesti online