Američka predviđanja: Veliki rat Rusije i Kine 2020. godine
Američki list "Nešnel interest" objavio je članak "Predviđanje" u formi pisma američkog ambasadora u Tokiju državnom sekretaru Majku Pompeu o ratu između Kine i Rusije 2020. godine, koji će početi na teritoriji Severne Koreje.
Članak je napisao istoričar i kapetan ratne mornarice SAD u ostavci Džon Kuen, autor nekoliko knjiga. Napisan je u ime američkog ambasadora u Tokiju, kao pismo državnom sekretaru Majku Pompeu, sa datumom, 30. avgust 2020. godine. U njemu se navodi spisak događaja poslednjih meseci "rata koji pre dve godine niko nije očekivao".
"Rat" je, kako se navodi, počeo nakon što se Kim Džong Un sastao sa Si Đinpingom tokom posete Pekingu, kao i nakon "istorijskog sastanka u Seulu sa predsednikom Južne Koreje" (tog sastanka zaista nije bilo, svi događaji nakon tog susreta su izmišljeni).
Na kraju sastanka postignut je dogovor o demilitarizaciji Korejskog poluostrva uz povlačenje svih američkih snaga i o likvidaciji severnokorejskog nuklearnog oružja.
Naredne godine, Nobelova nagrada za mir će biti uručena Kimu, Trampu i Munu.
Pritom, lider Severne Koreje, kako stoji u "pismu", zaključuje tajni sporazum sa Kinom, zaobilazeći Rusiju.
Pročitajte još:
* Pet sastanaka svetskih lidera koji su menjali istoriju, a sada se sprema novi?
* Američki mediji: Svet je dobio još jednog Kim Džong Una
* Još jedno jezivo proročanstvo "putnika kroz vreme" (VIDEO)
U novembru 2019. godine on saopštava da se povlači sa mesta šefa države i traži od Kine da uvede vojsku u Severnu Koreju kako bi je "zaštitila od Rusije".
Istovremeno, Rusija pojačava snage na Dalekom istoku. Na kraju, Kim Džong Un "specijalnim vozom beži u Harbin". Kina je uvela velike snage u Severnu Koreju, dok je ruska vojska upala na severnokorejsku teritoriju i upotrebila podmornice protiv kineskih brodova.
Kineska ratna mornarica je bila neefikasna u borbi protiv ruske flote, sajber-napadi su paralizovali kineske sisteme upravljanja, komunikaciju obaveštajnih službi i posmatranje. Američka vojska i građani su u tom trenutku već povučeni sa poluostrva.
- Rusko-kineski rat će još dugo trajati - piše Kuen.
U ovom izmišljenom pismu, "ambasador SAD u Japanu" pretpostavlja da Rusija "namerava da proširi vojne akcije, izvodeći ograničenu invaziju na Mandžuriju i Mongoliju, kao što je to radila za vreme Drugog svetskog rata".
Zatim je "zaključen sporazum o primirju" između ukrajinske vlade i predstavnika Rusije u Harkovu.
Južan Koreja je istovremeno izašla iz koalicije sa Kinom. Japan je neutralan, a ambasador preporučuje Vašingtonu da se i SAD tako postave.