Četvrtak 25. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Četvrtak 31.08.2017.
15:57
Vestionline, Tanjug A

"Putin stalno ponavlja, ali... Na neprijateljstvo SAD moramo odgovoriti"

Kremlj je danas saopštio da žali zbog neprijateljskih koraka SAD prema Rusiji, ističući da Moskva ne može a da ne odgovori na tako nešto.

EPA/Sergei Karphukin/Pool
Raditi na unapređenju odnosa između Rusije i SAD: Dmitrij Peskov

- Žalimo zbog nekonstruktivnog stava naših kolega u SAD i, naravno, ne možemo sebi da dozvolimo da takvi koraci, koji su ponekada i neprijateljski, ostanu bez odgovora - izjavio je novinarima portparol ruskog predsednika, Dmitrij Peskov.

Rusija nikada nije incirala neku krizu ili ograničenja u bilateralnim odnosima, i uvek se tome protivila, kazao je Peskov.

- Predsednik Putin uporno ponavlja želju Moskve da se sa SAD izgrade dobri odnosi, zasnovani na principima obostrane koristi i poverenja. To je Putinova dosledna politika - naveo je Peskov.

Peskov je prokomentarisao i izjavu novog ruskog ambasadora u SAD Anatolija Antonova za "Komersant" o tome da namera izgradnje dobrih odnosa sa Vašingtonom nije nova politika Moskve.

- Ne, to nije nova politika, to je tradicionalna politika - naglasio je Peskov, prenela je agencija Tass.

Peskov je rekao da se Rusija tradicionalno zalaže za dobre odnose sa SAD.

- Čak i verujemo da ti odnosi moraju da se unaprede u interesu mira, globalne stabilnosti, kao i u interesu rešavanja ključnih svetskih i regionalnih problema - kazao je Peskov.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
  • 2025 © - vesti online