Nemačka policija o tragediji u Majncu: Miloš nije ubio Nataliju
Pažnju naših zemljaka u dijaspori i dalje zaokuplja tragična ljubavna priča, koja se početkom ovog meseca odigrala u nemačkom Majncu, kada je poginula dr Natalija Ćirić-Radin (44), nakon pada sa prozora trećeg sprata zgrade u kojoj je, od aprila ove godine, živela sa svojim 12 godina mlađim suprugom Milošem Radinom.
Slučaj bi, možda, i ostao sakriven od očiju javnosti - jer o smrti naše zemljakinje nisu izveštavali ni nemački mediji niti se, proverili smo, našao u redovnom pres-biltenu policije u Majncu - da majka nastradale, Zlata Ćirić, nije iz Srbije, preko Fejsbuka, podelila status u kojem je za smrt svoje ćerke, na neki način, okrivila svoga zeta, ispričavši da je reč o zabranjenoj ljubavi koja se "zapatila" još u vreme kada je Miloš Radin bio tek srednjoškolac u zemunskoj školi "Nadežda Petrović", a ona njegova profesorka.
Sahrana u Srbiji?
Dr Natalija Ćirić više od dve godine, sve do svoje prerane smrti, nije direktno kontaktirala sa majkom i najbližom familijom, pa nije bila iznenađujuća odluka njenog supruga da se sahrana obavi u Majncu. Narušeni porodični odnosi sigurno su i razlog što je njena porodica tragičnu vest saznala posredno, od službenika Generalnog konzulata Srbije u Frankfurtu. Ipak, kako nezvanično saznajemo, Miloš Radin bi ipak mogao da popusti i dozvoli da se Natalijini posmrtni ostaci prebace u Srbiju i po želji njene majke sahrane u porodičnoj grobnici.
Prema onome što se sada zna, njih dvoje su rušili tabue i trpeli prezir okoline, pa čak i najbliže familije, sa kojima su zbog toga prekinuli svaki kontakt, a tajno su se i venčali prošle godine, odlučivši da život nastave daleko od Beograda i Srbije. U glavni grad pokrajine Rajn-Land Falc krajem prošle godine prvo je stigao Miloš (ovde mu živi majka), a aprila ove godine mu se pridružila i supruga.
Živeli su skromno, mahom od socijalne pomoći.
U međuvremenu, iz nezvaničnih ali pouzdanih policijskih izvora, "Vesti" su saznale više detalja o pogibiji dr Natalije Ćirić, koju istražni organi pre smatraju nesrećnim slučajem nego samoubistvom, mada ni ono nije isključeno.
Miloš Radin je prošao i poligrafsko ispitivanje, a nakon što su i forenzičari i obducenti završli svoj deo posla, sigurni su da on ni na koj način nije kriv za smrt supruge, niti je tragediju mogao da spreči.
Mada se u prvim nezvaničnim izveštajima govorilo da je nesrećna žena pala sa balkona, ispostavilo se da to nije tačan podatak, jer je reč o prozoru ispred kojeg je bio dosta širok sims.
Da bi se izašlo kroz taj prozor treba prethodno stati na radijator i onda se snagom mišića izvući napolje. Policija je došla do nedvosmislenog zaključka da odrasla osoba ne bi mogla da bude silom podignuta i "progurana" kroz taj prozor, a da ne zadobije neke druge, manje, sekundarne povrede po rukama i nogama, koje nisu pronađene. A ona je na taj prozorski sims izlazila i ranije i tu je čekala supruga sa posla.
Policija pretpostavlja da se u jednom trenutku neopreznosti okliznula i pala, ali to nakon svega ne mogu sa sigurnošću da tvrde, pa ne odbacuju ni teorije o samoubistvu, koje Miloš Radin, međutim, izričito negira.