Sreda 14. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Sreda 01.03.2017.
13:04
sputniknews.com, Vestionline A

Islamska država priznala poraz, prelazi u gerilu!

Lider terorističke organizacije Islamska država Abu Bakr al Bagdadi u svom govoru je priznao poraz džihadista u nedavnim borbama i pozvao pristalice da se sakriju u planinska područja, saopštila je televizija "Sumerija", pozivajući se na izvor u provinciji Niniva.

Reuters
Najtraženiji terorista Abu Bakr al Bagdadi

"Bagdadi je nazvao svoj govor oproštajnim, objavio ga je među propovednicima Islamske države i objasnio šta se dešava sa grupom. Propovednici su počeli da govore o porazima koje trpi grupa u provinciji Niniva i drugim delovima Iraka", javila je televizija.

"Govor je sadržao poziv teroristima da krenu u teško dostupna planinska područja Iraka i Sirije", dodao je izvor.

Ranije je saopšteno da se čelnici Islamske države koji se nalaze u zapadnim delovima iračkog Mosula spasavaju bekstvom iz grada.

Iračke snage zauzele su istočni deo Mosula u januaru ove godine, posle 100 dana borbe, a napad na okruge zapadno od Tigra pokrenule su pre nedelju dana.

Više stotina ljudi pobeglo je u pravcu područja pod kontrolom vlade od četvrtka, od kojih najmanje 1.200 rano jutros, naveo je jedan od pripadnika elitnih snaga Službe za borbu protiv terorizma.

Iračka vojska, policija i elitne snage Službe za borbu protiv terorizma i Jedinice za brzo reagovanje učestvuju u napadima na Islamsku državu u zapadnom Mosulu, a podršku iz vazduha, kao i na terenu, pruža im koalicija predvođena SAD.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
  • 2026 © - vesti online