Sreda 17. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
2
Ponedeljak 30.01.2017.
11:45
sputniknews.com, Vestionline A

Evo šta misli Lavrov o razgovoru Putina i Trampa

"Telefonski razgovor predsednika Rusije i SAD, Vladimira Putina i Donalda Trampa, bio je dobar i u političkom i u ljudskom smislu", izjavio je šef ruske diplomatije Sergej Lavrov na pres-konferenciji na kraju sastanka sa šefom diplomatije Eritreje Osmanom Salehom.

Reuters, fotomontaža
Tramp i Putin: Uzajamno poštovanje

- Razgovor je pokazao uzajamno poštovanje, težnju lidera da razgovaraju bez pridika, pozivajući se, posebno želim da naglasim, na nacionalne interese svake zemlje. Od toga polaze i predsednik Putin i predsednik Tramp - rekao je Lavrov.

On je dodao da su u razgovoru dvojice predsednika otkrivene sfere u kojima se interesi dveju zemalja poklapaju.

- Oni su se dogovorili da nastave rad i na nivou eksperata, i u okviru svojih daljih kontakata, koji će se sigurno ostvariti i čiji rokovi i detalji tek treba da budu usaglašeni - izjavio je ruski šef diplomatije.

POVEZANE VESTI

Subota 04.02.2017. 23:12
Moskva i Vašington mogu da doprinesu efikasnom rešavanju problema u svetu, a Organizacija za evropsku bezbednost i saradnju (OEBS) treba da ostane glavna platforma za razgovor o evropskim problemima, izjavio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov, prenele su danas ruske novinske agencije.
Subota 04.02.2017. 23:12
Šef ruske diplomatije rekao je da ukoliko Rusija i SAD budu zainteresovane, mogu da doprinesu efikasnom rešavanju problema u svetu, a da je posebno potrebna koordinacija napora obe strane u borbi protiv terorizma, javlja Sputnjik. Govoreći o OEBS-u, Lavrov je rekao da među prioritetima te organizacije treba da ostanu borba protiv terorizma, krijumčarenja droge i sajber napada. "Glavni cilj ove godine je da se povrati poverenje u OEBS, mogućnosti za ravnopravan dijalog i donošenje odluka u oblasti bezbednosti", rekao je Lavrov u intervjuu za austrijski magazin Profil, koji će u potpunosti biti objavljen u ponedeljak, prenela je agencija Tass.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
  • 2025 © - vesti online