Petak 5. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Ponedeljak 21.06.2010.
04:15
B92, Vestionline A

Rusiju i SAD brine situacija u Kirgiziji

Državna sekretarka SAD Hilari Klinton i ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov izrazili su zabrinutost zbog situacije u Kirgiziji.

"Državna sekretarka Hilari Klinton razgovarala je telefonom s ministrom spoljnih poslova Rusije Sergejom Lavrovom", naveo je portparol američke diplomatije Filip Krouli.

Hilari Klinton i Sergej Lavrov

Dvoje zvaničnika "razmotrili su situaciji u Kirgiziji i izrazili su zabrinutost zbog nedavnih sukoba i međuetničkih napetosti", dodaje se u Kroulijevom saopštenju.

Saglasivši se da predstojeći referendum o ustavu Kirgizije predstavlja "suverenu odluku" te zemlje, dvoje ministara pozvali su kirgiske vlasti da se izjašnjavanje o ustavu održi u "skladu s međunarodnim normama" i uz podršku OEBS-a.

Hilari Klinton i Sergej Lavrov razgovarali su i o koordinaciji ruske i američke humanitarne pomoći Kirgiziji i neophodnim sredstvima za pomoć vlastima u ponovnom uspostavljanju "stabilnosti i bezbednosti" u toj zemlji, dodao je Krouli.

Sukobi Kirgiza i manjinskih Uzbeka izbili su između 10. i 11. juna u Ošu na jugu zemlje, a predsednica prelazne kirgiske vlade Roza Otunbajeva izjavila je da je u njima do sada život izgubilo 2.000 ljudi.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
  • 2025 © - vesti online