Sreda 17. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Petak 18.11.2016.
22:18
Vestionline, Sputniknews.com A

Patrijarh Kiril: Trampove reči ulivaju nadu

Novoizabrani predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp spreman je da "krene putem dijaloga sa Rusijom" pa, a njegova namera da reši problem islamskog radikalizma i terorizma uliva nadu, izjavio je u petak patrijarh moskovski i cele Rusije Kiril.

-

commons.wikimedia.org/Kremlin.ru
Patrijarh moskovski Kiril veruje novizabranom predsedniku SAD  

- Na mene su pozitivan utisak ostavile izjave novoizabranog predsednika SAD Trampa, koji je jasno rekao da će rešiti problem islamskog radikalizma i terorizma. Daj Bože, da u tom pravcu krene razvoj odnosa Rusije sa Sjedinjenim Državama, jer je danas terorizam realna opasnost za sve nas - izjavio je patrijarh u intervjuu televizijskom kanalu RT uoči svog 70. rođendana (20. novembar). 

Prema rečima poglavara Ruske pravoslavne crkve, "sudeći prema onome što je Tramp govorio tokom svoje predizborne kampanje, može se suditi o tome da on želi da krene putem dijaloga sa Rusijom… uključujući, pre svega, borbu protiv terorizma“.

Patrijarh je dodao da su predizborne izjave Trampa "bile potpuno suprotne onome što su govorili drugi".

- I zbog toga u izjavama drugih nije bilo nade, a ove izjave daju nadu. Veoma je važno da lideri moćnih država, koje utiču na situaciju u celom svetu, svojom politikom daju nadu u bolju budućnost - naglasio je ruski patrijarh. 

POVEZANE VESTI

Subota 19.11.2016. 04:06
U Rusiji ovladala histerija Trampomanije !!! Ovo je vec za dublju analizu .
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
  • 2025 © - vesti online