Subota 6. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Nedelja 22.05.2016.
22:08
Vestionline A

Amerikancima se ne sviđaju ni Klintonova ni Tramp

Donald Trump i Hilari Klinton praktično su izjednačeni, pokazale su najnovije ankete, iz kojih se takođe saznaje da ih većina birača ne doživljava pozitivno.

Reuters - fotomontaža
Glasači se odlučuju na osnovu činjenice koga manje mrze

U istraživanju, koje su naručili dnevnik "Vašington Post" i mreža "ABC Njuz", Tramp ima neznatnu prednost u odnosu na Klintonovu - 46 prema 44 odsto, dok u onom obavljenom za mrežu "NBC Njuz" i dnevnik "Vol Strit Džornal" Klinton vodi 46:43.

Obe ankete, baš kao i neke objavljenje ranije ove nedelje, pokazale su da Tramp napreduje od kada je početkom meseca postao očekivani predsednički kandidat Republikanske stranke.

Kada je reč o anketi Posta, današnji rezultat je preokret od 11 odsto u korist Trampa od marta, dok je u anketi NBC-ja, Klinton izgubila 8 odsto podrške u odnosu na april, preneo je Glas Amerike.

U oba istraživanja se takođe ističe da birače podjednako motiviše to koliko im se neko sviđa i koliko im se neko ne sviđa. Skoro 60 odsto ispitanika u anketi Posta i ABC-ja negativno posmatraju oba kandidata, s tim da je malo više onih koja Trampa vide na taj način.

U anketi NBC-ja i Vol Strit Džornala, registrovanih birača koji imaju negativno mišljenje o Hilari Klinton je 20 odsto više nego onih koji o njoj imaju pozitivno mišljenje.

Tramp je u tom smislu još gori, jer je razlika u korist negativnog mišljenja o njemu skoro 30 odsto.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
  • 2025 © - vesti online