Indijac uči ćirilicu
Danijela Radonjić iz Novog Sada udata je za Indijca Ranvira Bhandarija, koji sa njom često dolazi u tazbinu i marljivo uči srpski jezik.
- U Srbiji sam bio nekoliko puta i odlično sam se uklopio sa Danijelinom rodbinom i prijateljima. Neki od njih su dolazili kod nas u Indiju. Sikhi od kojih potičem su veoma slični Srbima po temperamentu, tako da se u Srbiji osećam kao kod kuće. Čak bih voleo da živim u Srbiji - kaže Bhandari.
- Zahvaljujući savremenoj tehnologiji u konstantnom kontaktu sam sa porodicom, prijateljima i uopšte dragim mi svetom iz rodnog kraja. Po profesiji sam klinički hipnoterapeut, a Indiju sam zavolela i to je sada zemlja u kojoj živim i radim - veli Danijela.
Sa svojim mužem koji radi za lanac indijskih hotela koji se zove ITC Hotels, sreće mnogo značajnih ljudi, piše za časopise u Indiji.
Radionice joge
- U Indiji sam prvi put bila 2005. godine. U to vreme sam živela u Dubaiju i svakih šest meseci sam dolazila u Bangalore na jugu Indije da provedem neko vreme u tišini, meditaciji i joga časovima. Potom sam, između dve epizode mog života u Dubaiju i Nepalu, provela šest meseci u Indiji 2007. godine. Živela sam u Kerali, držala radionicu joge i meditacije, učestvovala u humanitarnom radu ashrama - kaže Danijela i dodaje:
- Zvanično sam se preselila u Indiju u januaru 2009, kada sam dobila posao u Kalkuti. Krajem te godine sam se i udala za Ranvira, koji je Indijac, i od tada živela u nekoliko indijskih metropola, od kojih je svaka na sebi svojstven način obogatila moj život.
Um najjače oružje
- Um je naše najjače oružje, kao i najmoćnija alatka, samo ukoliko znamo da ga koristimo u svoju dobrobit. Većina zdravstvenih problema koje današnji čovek ima su psihosomatske prirode, što znači da se manifestuju na fizičkom nivou, ali im je poreklo u našoj psihi - naglašava Danijela.
- I sama sam imala akutni reumatoidni artritis koji je rešen kliničkom hipnoterapijom i bez upotrebe lekova. Tada sam odlučila da studiram ovu nauku i prenosim stečeno znanje u lečenju ljudi bez dodatnog trovanja organizma štetnim efektima alopatske medicine.
Zahvaljujući savremenoj tehnologiji Danijela objašnjava da je u konstantnom kontaktu sa porodicom, prijateljima i uopšte dragim mi svetom iz rodnog kraja.
Terapija sa Zapada
Danijela se bavi kliničkom hipnoterapijom, i pobliže objašnjava za naše čitaoce formu ove terapije.
- Ovo je terapija koju su razvili psihijatri i psiholozi prvenstveno sa Zapada, a bazira se na moći naše podsvesti (i uma uopšte) u rešavanju brojnih fizičkih, energetskih, emotivnih, mentalnih i brojnih drugih problema - kaže Danijela.
Izbeglica
Danijela Radonjić-Bhandari detinjstvo je provela u Podravskoj Slatini. Imala je 16 godina kada je počeo rat i raspad bivše Jugoslavije i njena porodica je izbegla u Srbiju i nastanila se u Novom Sadu, gde joj roditelji i danas žive.