Vojska i oklopna vozila u Đevđeliji
Oko 1.000 ekonomskih migranata, mahom iz Irana, koji su, odbijajući da se vrate nazad, "zaglavljeni" u međugraničnom prostoru između Grčke i Makedonije, postaju sve nervozniji, pa se ne isključuju ni incidenti. Napetost je postala još veća nakon najave grčkih vlasti da će do Makedonije stići još najmanje 7.000 izbeglica i migranata.
Na kotu 59, gde u improvizovanom kampu borave migranti, odakle pokušavaju da nelegalno uđu na teritoriju Makedonije, poslate su jake policijske i armijske snage, a oklopna vozila obezbeđuju grčko-makedonsku granicu blizu Đevđelije.
Ekonomski migranti iz Irana, Bangladeša, Somalije, Šri Lanke, Maroka, Konga, Nepala, Libana i drugih zemalja Bliskog istoka i Afrike u kojima ne postoje vojni konflikti, na makedonskoj granici su sprečeni da nastave put dalje ka evropskim zemljama, pa zato nezadovoljni demonstriraju, a počeli su i da odbijaju hranu i ćebad koju im daju Crveni krst, predstavnici UNHCR-a i humanitarne organizacije.
U znak protesta što nisu dobili dozvolu da uđu u Makedoniju, oko 2.000 ekonomskih migranata prekjuče su legli na prugu na granici između Makedonije i Grčke i tako blokirali železnički saobraćaj.
Protok državljana Sirije, Iraka i Avganistana odvija se bez problema, ali zbog velike navale stvaraju se duge kolone ispred tranzitnog centra za registraciju.
U MUP-u Makedonije kažu da broj izbeglica iz dana u dan sve više raste, a od 1. do 17. novembra kroz Makedoniju je prošlo 100.000 ljudi.