Sreda 21. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Četvrtak 24.09.2015.
16:28
Tanjug A

Slovačka poručila izbeglicama: Hrišćani mogu, ostali nazad!

Slovačka će postaviti višenamenske mobilne vojne prepreke da bi zaustavila dolazak imigranata - istovremeno, slovačke vlasti spremene su da prime samo 200 hrišćana iz Sirije.

Reuters
Slovaci neće izbeglice islamske veroispovesti

- Neće ući ni jedan drugi imigrant, to vam garantujem - poručuje slovačkim novinarima i građanima po povratku sa vanrednog samita u Briselu ministar unutrašnjih poslova Robert Kalinak.

On objašnjava da iste vojne prepereka Pentagon koristi kao ograde u svojim vojnim bazama u Iraku i Avganistanu, a postavljaju se i u slučaju većih poplava ili na klizištima.

Jedna takva (prenosiva) ograda dužine 330 metara može se smestiti u brodski kontejner. Njihova prednost je ta što za postavljanje ne treba ni uređivati teren ni kopati temelje.

- Pomoću mobilnih barijera izbeglice će biti usmeravane na posebno mesto gde bi potom obavile registraciju i identifikaciju, u skladu sa šengenskim propisima - objašnjavaju Slovaci.

Vlasti Slovačke spremne su da prime 200 migranata i to samo sirijskih hrišćana.

Međutim, prema Briselu, Slovaci bi trebalo da prihvate 802 migranta, bez gledanja na to koje su veroispovjesti.

Slovački mediji prenose stav slovačkih institucija koji glasi: "Nemamo džamija, pa se neće osećati kao kod kuće".

Zvanična Bratislava tužiće EU zbog odluke o jednokratnoj raspodeli izbeglica prema zadatim kvotama.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
  • 2026 © - vesti online