Nedelja 28. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Sreda 26.08.2015.
16:08
jutarnji.hr A

Kinezi zarobili šefa berze i naterali da im osigura pare

Stotine prevarenih kineskih investitora izvršilo je opsadu luksuznog hotela u Šangaju i otelo osnivača i direktora berze metala. Besni investitori, koji su izgubili novac na berzi, nisu tražili otkup već su "krivca" predali policiji.

weibo.com
Odveli ga pravo u policiju

Fotografije objavljene na kineskoj društvenoj mreži Veibo pokazuju nekoliko muškaraca i žena kako povlače Šana Điulianga za odeću i bacaju ga na pod.

Ovi ogorčeni ljudi, kao i još 220.000 drugih investitora, zahvaljujući ulaganju u Fanija Metals Iksčejndž, mogli bi da ostanu bez šest milijardi dolara. Smatra se da je Fanija doprinela kolapsu na berzi u Kini, gde su pale cene deonica što je izazvalo krizu i u drugim zemljama sveta.

Investitori širom zemlje udružili su se kako bi ga oteli, a sve su isplanirali preko društvenih mreža. Nezadovoljni ulagači su Šana Điulianga okružili u trenutku kad se odjavljivao iz hotela. Ugurali su ga u automobil i predali najbližoj policijskoj stanici.

Šef berze je u policiji obećao da su ulozi na njegovoj berzi sigurni, a investitorima je obećao da će im omogućiti povlačenje sredstava u roku od tri do 12 meseci. Šan je pristao da objavi nacrt revidiranih trgovačkih pravila i obećao da će pitati investitore za mišljenje. Posle dogovora on je pušten iz policije bez optužnice.

Šangajska policija nije otvorila istragu, ali su rekli da će predmet preusmeriti u provinciju Junan gde će se istraživati potencijalna prevara.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
  • 2025 © - vesti online