Ponedeljak 22. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Subota 01.08.2015.
15:58
sputniknews.com A

Izveštaj o MH17 niko nije video jer nema dokaza protiv Rusije

Amerika želi da optuži Rusiju za pad „boinga“ u blizini Donjecka i spremne su na sve da to postignu, smatra američki politikolog Pol Krejg Roberts.

Fonet/AP
Vašington može da blokira izveštaj ali ne i da ga falsifikuje

- Izveštaj o rezultatima istraživanja pada MH17 još uvek nije objavljen. Šta nam to govori? Smatram da činjenice koje su istražitelji dobili ne odgovaraju propagandi koja za sve okrivljuje Rusiju. Uveren sam da bi, kada bi postojali i najmanji dokazi o odgovornosti Moskve, izveštaj odavno bio objavljen - ubeđen je američki analitičar.

Pol Krejg Roberts podseća da je samo Rusija predala istrazi sve podatke koje je posedovala. SAD odbijaju da objave informacije koje su dobile od američkih satelita koji su se nalazili iznad aviona u trenutku njegovog uništenja. Ukrajina ne objavljuje razgovor pilota sa ukrajinskim dispečerima koji su usmerili avion u zonu borbenih dejstava.

Rezultati istrage se ne prikazuju javnosti, dok se u medijima prosipaju informacije po kojima odgovornost za katastrofu, navodno, snosi Rusija. U isto vreme se u UN aktivno propagira ideja stvaranja tribunala za pad aviona.

- Vašington može da blokira izveštaj, ali ga ne može u potpunosti falsifikovati. Upravo iz tog razloga Amerikanci nameću ideju međunarodnog tribunala UN, u nadi da će na taj način dobiti to što oni hoće - zaključuje američki politikolog.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
  • 2025 © - vesti online