Nedelja 8. 3. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Utorak 23.06.2015.
11:11
Sputnjik A

Pentagon priznao: Bez Rusije Zapad ne bi došao do mnogih uspeha

Ministar odbrane SAD Ešton Karter priznao je da su Amerika i zemlje NATO, od vremena hladnog rata, uspeli da reše mnoga međunarodna pitanja u saradnji sa Rusijom.

Reuters
NATO ne želi ni vrući, ni hladni rat sa Rusijom: Ešton Karter

- Postigli smo značajan napredak od vremena završetka hladnog rata zajedno sa Rusijom. Još jednom ponavljam: ne uprkos njoj, ne protiv nje, ne bez nje, a sa njom - izjavio je šef Pentagona, govoreći u Berlinu na događaju koji je organizovao društveni savez Atlantik-Bruecke (Atlantski most).

Ešton Karter je naveo da je Zapad spreman da sarađuje sa Rusijom, "kada ona zaželi" i biće spreman da utiče na mnoge sfere, gde se njeni interesi "poklapaju sa interesima međunarodne zajednice".

- U to spadaju pregovori o Iranu u formatu "5+1", neširenje nuklearnog oružja u celini, suprostavljanje terorizmu, između ostalog, "Islamskoj državi".

Američki ministar odbrane je izjavio da NATO ne želi niti hladni niti vrući rat sa Moskvom i "ne teži da od Rusije stvori neprijatelja".

Pri tome, Ešton Karter smatra da Rusija pokušava da "povrati sferu uticaja SSSR". Prema rečima američkog ministra, NATO namerava da zaštiti svoje članove i saveznike i suprotstaviće se ovakvim pokušajima.

POVEZANE VESTI

Utorak 23.06.2015. 18:27
Koji licemer.Želi saradnju s Rusijom,ali samo pod uslovom da Rusija prihvati sva njihova uslovljavanja.Ne želi rat,ali zato dovlači naoružanje na granični pojas Rusije.Više u ovom svetu nije sramota bezočno laggati,naprotiv to postade vrlina.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
jarac21. 12. - 21. 1.
Od vas se očekuje da ostvarite neku zapaženu ulogu u poslovnim susretima. To što okolina veruje u vaše sposobnosti predstavlja dovoljan povod, da pružite svoj maksimum u onoj oblasti za koju imate najviše interesovanja ili afiniteta. Važno je da vas neko posmatra toplim pogledom i danas ćete biti zadovoljni.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
  • 2026 © - vesti online