Subota 28. 3. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Nedelja 04.04.2010.
13:11
Tanjug A

Ubio se mađarski političar

Bivši portparol mađarske vlade David Daroci (38) izvršio je samoubistvo u jednom stanu u Budimpešti, saopštila je danas policija.

David Daroci

Zamenik portparola Budimpeštanske policijske kapetanije Oskar Šaš, međutim, nije želeo da kaže kako je Daroci sebi oduzeo život u znak poštovanja prema pravima ličnosti, a nisu navedeni ni mogući motivi.

Prema pisanju "Blika", nekadašnji bliski saradnik bivšeg premijera Ferenca Đurčanja obesio se u stanu svog prijatelja i poslovnog partnera Andraša Batiza, od koga je i preuzeo funkciju portparola vlade krajem proleća 2007. godine i obavljao je do aprila 2009.

David Daroci je rođen 1972. godine u Budimpešti kao Jožef, ali je kasnije promenio ime želeći, verovatno, da se bolje razlikuje od svog oca, pisca, pesnika i prevodioca romske nacionalnosti Jožefa Darocija Čolija.

David je najpre završio teologiju na Katoličkom fakultetu "Peter Pazmanj", naknadno i marketing na Ekonomskom fakultetu u Budimpešti.

Portparol u vladi Đurčanja bio je od 18. juna 2007. do 24. aprila 2009, s tim da se povukao čim mu je šef prepustio palicu drugome. Nakon toga je radio u jednoj privatnoj firmi za pružanje usluga u oblasti komunikacija, koju je osnovao zajedno s Batizom i još jednim prijateljem.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
  • 2026 © - vesti online