Petak 27. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Nedelja 18.05.2014.
12:03
Beta A

Srušila se višespratnica u Severnoj Koreji, mnogo žrtava

Stambena višespratnica još u izgradnji, ali u kojoj su živele 92 porodice, srušila se u Pjongjangu, a broj žrtava je za sada nepoznat, prenose mediji u Seulu.

Foto: Ilustracija

Zgrada od 23 sprata srušila se u utorak, ali su mediji u Severnoj Koreji tek u nedelju saopštili vest uz izvinjenje vlasti.

Agencija KCNA javila je da se nesreća dogodila zbog lošeg nadzora izgradnje, a spasilačke ekipe i dalje traže preživele ispod ruševine.

KCNA nije navela ni broj žrtava ni broj povređenih, već da je nesreća veoma uznemirala građane glavnog grada Severne Koreje. Agencija je objavila kratko izvinjenje ministra za bezbednost naroda Čoea Pu-Ila zbog nesreće.

Za sada je jedino poznato da su se u još nedovršenu zgradu uselile 92 porodice, što se inače često dešava u Severnoj Koreji. Retko je da zvanični mediji Severne Koreje objave informaciju o nekoj nesreći u zemlji, kao i izvinjenje vlasti.

Neki mediji u Seulu javili su da je severnokorejski lider Kim Džong Un ostao budan cele noći kada je čuo vest o nesreći. U Pjongjangu živi 2,5 miliona stanovnika a mnogi od njih žive veoma udobno, o čemu ne zna ostali deo građana zemlje, navodi AFP.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
  • 2026 © - vesti online