Subota 28. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Petak 26.03.2010.
22:07
Tanjug A

Rompej između Tadića i Josipovića?!

Učesnici konferencije "Briselski forum 2010." okupili su se večeras na svečanoj večeri, a predsednik Saveta Evrope Herman van Rompej sedi između predsednika Srbije i Hrvatske, Borisa Tadića i Ive Josipovića.

Nažalost još niko nije preneo fotografije sa večere
 

Svečanoj večeri u briselskom hotelu "Konrad" prisustvuje više stotina zvanica, a za istim stolom s Tadićem, Josipovićem i Rompejom je i ministar spoljnih poslova Švedske Karl Bilt.


Među gostima su predsednik Evropske komisije Žoze Manuel Barozo, predsednik Evropskog parlamenta Jerži Buzek, Visoka predstavnica Evropske unije (EU) za spoljnu i bezbednosnu politiku Ketrin Ešton, komesar EU za ekonomiju Oli Ren i američki senator Džordž Vojinović.


Večeri prisustvuju i ministar odbrane Izraela Ehud Barak, bivša američka državna sekretarka Medlin Olbrajt, u svojstvu direktorke savetodavne firme za investicije "Olbrajt", kao i profesor univerziteta Harvard, bivši američki državni podsekretar, Nikolas Berns.


Predsednik Tadić se danas u Briselu sastao sa Eštonovom, a sutra će učestvovati na konferenciji "Briselski forum 2010.", na panelu posvećenom Balkanu
Kako je najavljeno, predsednik Srbije će se sastati i sa Rompejom i drugim zvaničnicima EU i učesnicima konferencije.


Na petom forumu u Briselu, u organizaciji Maršalovog fonda, više od 500 svetskih zvaničnika će razmotriti aktuelna globalna pitanja - od situacije u Avganistanu i na Bliskom istoku do ekonomskog razvoja i geostrateških posledica svetske ekonomske krize.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
  • 2026 © - vesti online