Nedelja 11. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
1
Četvrtak 07.11.2013.
06:15
dailymail.co.uk A

Meksički gangsteri vole da poziraju

Objavljivanje fotografija sa oružjem, drogom, ženama i opasnom ekipom na Fejsbuku, postalo je novi trend među pripadnicima meksičkih narko kartela, piše britanski "Dejli mejl".

Meksički narko karteli uvideli moć društvenih mreža u regrutovanju novih članova
 

"Članovi narko kartela počeli su najpre da koriste potencijal društvenih mreža kako bi promovisali pozitivniju sliku o sebi", smatra analitičar Antoan Nuve. Posvećuju se sve više medijskoj kampanji na internetu, gde reklamiraju svoje aktivnosti i sprovode razne inicijative.

"Fotografije i snimci pomažu im i u regrutovanju novih članova, a predstavljajući svoje kolege u pozitivnom svetlu, žele da pošalju poruku da nisu toliko loši koliko to vlasti tvrde", kaže Nuve.

Tako je snimak koji prikazuje kako kartel u Meksičkom zalivu pomaže lokalnim žrtvama uraga "Ingrid" dajući im hranu, vodu i druge potrepštine, zabeležio je blizu 500.000 pregleda. Poređenja radi, meksički predsednik Enrike Penja Nijeto i njegovo obraćanje naciji pogledalo je manje od 16.000 ljudi.

Sada već zabranjena stranica na Fejsbuku koju je vodila narko grupa “Kabaljeros templarios”, reklamirala je svoju bandu kao preduzeće i uspela je da stekne 10.000 fanova pre nego što je zatvorena.

Umesto nje je osvanula stranica Brolija Banderasa, člana bande kom je poziranje, ako se može zaključiti na osnovu fotografija, velika strast. Na njegovom profilu, za razliku od humanitarnih, dominiraju "dramatične" fotografije na kojima ovaj član bande pozira sa maskama na licu, novcem, oružjem...

"Uprkos tome što koriste usluge vojske analitičara i kompjuterskih inženjera, bilo da su plaćeni za taj posao ili rade protiv svoje volje, preveliko prisustvo na društvenim mrežama jednog dana će sigurno dovesti do njihovog pada", uveren je Nuvo.

POVEZANE VESTI

Četvrtak 07.11.2013. 08:10
''Članovi narko kartela počeli su najpre da koriste potencijal društvenih mreža kako bi promovisali pozitivniju sliku o sebi.''Meksički narko kartel je jedan od najsurovijih kartela uopšte.2010. je zabeleženo da je jednog jutra policija Meksiko Sitija pronašla (smatra se da se radio) 50-toro isečenih na komade osoba od strane članova narko kartela.
VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
  • 2026 © - vesti online