Četvrtak 18. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Utorak 09.03.2010.
15:06 >> 15:12h
Tanjug A

J. Timošenko - lider ujedinjene opozicije

Ukrajinska premijerka u ostavci Julija Timošenko izabrana je za lidera ukrajinske ujedinjene demokratske opozicije, javila je ruska agencija Itar-Tass. Odluka o formiranju ujedinjene opozicije i izbor Timošenkove donešeni su na skupu narodno-patriotskih snaga, koje su se okupile kod spomenika pesniku Tarasu Ševčenku povodom 196. godišnjice njegovog rođenja.

Ne odustaje od borbe za vlast: Julija Timošenko

Itar-Tass navodi da su u opozicionu koaliciju ušle Partija Batjkivščina, Narodni ruh Ukrajine, Partija zaštitnika otadžbine, Građanski pokret Narodna samoodbrana, Hrišćansko-demokratski savez, Partija Reforme i poredak, Ukrajinska socijal-demokratska partija i druge političke i društvene organizacije.


Rezolucijom sa mitinga upućen je poziv ukrajinskom narodu da se "suprotstavi svim mogućim aktivnostima koje će posezati na državnost, ustavno uređenje, demokratiju i nacionalne vrednosti Ukrajine".


Agencija RIA Novosti prenela je obraćanje Timošenkove, koja je pozvala na ujedinjenje svih snaga "koje su u stanju da spoznaju kakva pretnja stoji pred Ukrajinom".


Premijerka u ostavci je rekla i da je donedavni predsednik Viktor Juščenko propustio šansu i izdao ukrajinske ideale, mirno predajući vlast novom predsedniku Viktoru Janukoviču, prenela je ta agencija.


RIA Novosti navodi da se na trgu kod spomenika, prema podacima policije, okupilo oko 7.000 ljudi sa državnim zastavama i simbolikom Bloka Julije Timošenko.

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ovan21. 3. - 20. 4.
Susret ili rasprava sa jednom osobom na vas počinje da deluje zamorno. Osećate blagu rezignaciju, jer poslovni događaji ne idu u željenom pravcu. Ipak, nemojte dozvoliti da u vama prevlada nesigurnost i depresivno raspoloženje. Prijaće vam susret sa jednom bliskom ili dragom osobom, koja donosi vesti.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
DNEVNI HOROSKOP
devica24. 8. - 23. 9.
Neko ne razume vaše ideje i to počinje da se odražava na nivo poslovno-finansijske saradnje. Morate imati dovoljno razumevanja za svoju okolinu, stoga izbegavajte varijantu kažnjavanja ili destruktivno ponašanje. Između vas i voljene osobe neke stvari ostaju nedorečene, razmislite dobro o nastavku svađe.
  • 2025 © - vesti online